Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 / B8 / 2011 / 1.8 TFSI (160km) / Manual


lokers

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Jak wygląda sprawa ze spalaniem oleju u ciebie? Słyszałem, że silniki 2.0TFSI i 1.8TFSI mają spory apetyt na olej, szczególnie produkcja sprzed 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jak wygląda sprawa ze spalaniem oleju u ciebie? Słyszałem, że silniki 2.0TFSI i 1.8TFSI mają spory apetyt na olej, szczególnie produkcja sprzed 2012.

szczerze to dopiero zrobilem nim jakies 50km po miescie, na razie komputer pokazuje mi srednio ok 11L na 100, ale to jeszcze za wczesnie zeby cos powiedziec bo nawet nie wyjechalem za miasto zeby sprawdzic jak to wyglada na trasie a poza tym jeszcze ciesze sie moca wiec kiedy tylko moge to go depcze, eko jazda pozniej, najpierw musze sie nacieszyc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się chyba :) Mi chodziło o spalanie oleju. Te silniki biorą olej i to już przy małych przebiegach... podobno. Stąd moje pytanie. Spalanie benzyny to inna spawa. Ale skoro zrobiłeś nim zaledwie 50km, to pewnie i tak mi nic nie powiesz. Pytam, bo jestem na etapie poszukiwań nowego (używanego) samochodu. Choć poluję na b7, to i b8 czasem sprawdzam czy są jakieś ciekawe ogłoszenia, i właśnie chciałem z tym silnikiem. Ale jak się dowiedziałem o tym oleju, to się skutecznie wyleczyłem z tego silnika. Obecnie w moim b6 mam silnik, który pożera mi 0,5l/1000km :facepalm: i już nie chcę się w dolewki bawić.

Ale generalnie na fotkach fajnie wygląda, choć bardziej bym docenił fotki bez retuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...