Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia w CB radiu po wlączeniu sprzętu Audio!!


Rekomendowane odpowiedzi

Uniden jest OK sprubój oddalić antenę cb od anteny radiowej miałem kiedyś taki przypadek że florida presidenta zamontowana podobnie jak twoja (gryzła się) z anteną od radia samochodowego (opel corsa 2006)

Tu może być przyczyna, skoro te hece zaczeły sie po zamontowaniu radia.

Potwierdzam, Uniden jest OK :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest juz od kilku dni na lewej stronie auta z tylu - ciagle to samo. jak wroce z roboty to powinnismy miec wiosne - rozbiore autko i posprawdzam rozne ustawienia!! jak by jeszcze cos wam wpadlo na mysl to dawajcie!!

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antenkę moża stroić skracając kabel. O ile nie jest za krótki :rotfl: Obcinaniem kabla też korygujemy SWR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jednak nie ejst to zbytnio konieczne , gdyz antenki sprzedawane z kablem sa wstepnie zestrojone. Jednak pomiar SWR nalezy robic zawsze dla bezpieczenstwa radia i poprawy osiagow , antenki w aucie maja to do siebie ze swr potrafi zmienic sie po innym ulozeniu kabla lub przestawieniu antenki na dachu., ale to nie powinno byc zrodlem zaklocen tego typu najpewniej bedzie to problem zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak samo miał podłączone CB przed podłączeniem radioodbiornika i było w porządku.

Sam sobie odpowiadasz, skoro bylo ok to gdzies pojawiaja sie zaklocenia, najszybciej bedzie to zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!

wrocilem z krypy i po dwoch dniach grzebania kilka nowosci w sprawie tematu!!

1 - wywalona antena president florida

2 - zainstalowany wilson - 1 metr + strojenie z radyjkiem

3 - podciagniecie pradu bezposrednio z akumulatora

4 - sprawdzenie na trasie do wrocka

wiec tak radyjko dziala teraz duzo duzo lepiej - przy wlaczonym filtrze i squelchu na pol slysze ladnie bez nakladania szumow, ogolnie jest git teraz!! jestem zadowolony - dziala ok. jedyny problem jaki pozostal to ciagle ginacy sygnal w radyjku alpine ktore zamontowalem ale to raczej musze szukac gdzies przy wzmacniaczu antenowym!! jedno jest pewne juz teraz wiem ze nie jest to zwiazane z CB wiec szukam dalej!!! dzisiaj skladam autko na spocik a od poniedzialku znowu!!!

Narka!! w sprawie radyjka kazda sugestia mile widziana!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost, na magnesówkach takie rzeczy się zdarzają i będą zdarzać. U mnie było podobnie. Na początku ładnie pięknie, potem dorzuciłem do systemu wzmacniacz, sub i zaczęły się cuda z przebiciami sygnału...

Sprawa jest prosta, żadne strojenia, żadne filtry, tylko walić antenę na stałe w dach z odpowiednim uziemieniem i będzie cisza. Antenki CB są teraz bardzo ładne i zgrabne, nie różnią się zbytnio od radiowych, a działają nieporównywalnie lepiej. Są też takie 2w1 z radiową, nawet 3w1 z GSM, co prawda ich nie testowałem, ale jak ktoś nie chce robić drugiej dziury w dachu to można pokusić się o takie rozwiązanie.

Ach i pamiętajcie, że te Unideny nie mają już homologacji. Policjant przy kontroli może to sprawdzić i konsekwencje będą niemiłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...