Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja wariatora


pawelle8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mój problem to głośna praca silnika (klekotanie przez parę sekund) po odpaleniu silnika, ale nie zawsze. Klekot jest wtedy gdy auto postoi parę godzin. Jak zgaszę silnik i po chwili odpalę to klekotu nie słychać. Jeździłem na pelnym syntetyku, przy wymianie zmieniłem olej na polsyntetyk i nadal jest to samo. Do tej pory byłem przekonany że winne są szklanki. Ale od paru osób usłyszałem że nie koniecznie szklanki są do wymiany. Podobno może być do wymiany lub regeneracji wariator i zawór wysokiego ciśnienia, który wchodzi do wariatora. Po kilku dniach spędzonych na forach i rozmowach z forumowiczami doszedłem do wniosku że mam do wymiany bądź regeneracji wariator. Nowy kosztuje krocie więc w grę wchodzi jedynie regeneracja mojego zużytego. Mieszkam w woj warmińsko-mazurskim w połowie drogi między Olsztynem i Mławą. Zna ktoś może jakiś warsztat zajmujący się regeneracją wariatorów w niedalekiej okolicy????? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie koniecznie może być wariator. Podobno napinacz łańcuszka też wydaje taki dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uporałem się z problemem klekotu. Okazało się że uszkodzony był wariator. A dokładnie hamulec. Olej wyciekał z wariatora i po odpaleniu zanim olej doszedł do wariatora nie sterował on w odpowiedni sposób wałkiem. Kupno nowego wariatora to coś chorego. Tylko service i koszt 2100 zł. Można kupić używkę lub regenerowany. A kupiłem ten regenerowany od pewnego kolegi z forum który regeneruje i sprzedaje na allegro. Jak narazie działa bez problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...