Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaka cena ?


Tomek Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

witam ile mniej więcej kosztuje wymiana skrzyni w a4 b5 1.9 tdi 90 km. bo pytalem takiego tam znajomego to mi powiedział że 150 wyjecie i 150 zalozenie czyli 300 zł to dużo, czy normalna cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 200zł za montaż +80zł olej to i tak po znajomosci +skrzynia 500zł.Wydaję mi się ze drogo trochę :/

Edytowane przez buka1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak sie domyslelem ze drogo, no nic bede szukał gdzie indziej :-) a jeszcze taka sprawa u mnie jest oznaczenie DHL mogę włożyć inną czy to już lipa bęzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuje to można z innym oznaczeniem aby od tego modelu,pojemności itd.Będzie tylko różnica w obrotach przy danym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to moze u mnie nie była oryginalnie DHL bo tam widzialem jest opisana markerem czyli napewno byla zmieniana. moze ona nie jest odpowiedzia do niej. bo Ci powiem ze straszny mul byl tak o na 5 to 130 i juz lipa z deka mozliwe że wina skrzyni ? czy lipa motor ? dodam jeszcze ze kupilem od handlaza jak sie nie dawno dowiedzialem. pojezdzilem tydzien i padla skrzynia cos nie tak... zdaje mi sie ze byla tylko zrobiona na sprzedaż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry na kołnierzu skrzyni, tam gdzie łączy się skrzynia z silnikiem jest wybity 3 literowe oznaczenie skrzyni.

Jeśli podejrzewasz że auto było zrobione tak aby je tylko sprzedać, to możliwe że było coś kombinowane ze skrzynią, lepiej odczytaj oznaczenie z korpusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry na kołnierzu skrzyni, tam gdzie łączy się skrzynia z silnikiem jest wybity 3 literowe oznaczenie skrzyni.

Jeśli podejrzewasz że auto było zrobione tak aby je tylko sprzedać, to możliwe że było coś kombinowane ze skrzynią, lepiej odczytaj oznaczenie z korpusu.

tak na skrzyni jest DHL ... i tam dalej cos popisane markerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest napisane nie znaczy że taki symbol jest wybity na skrzyni.

DHL to też firma kurierska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest napisane nie znaczy że taki symbol jest wybity na skrzyni.

DHL to też firma kurierska ;)

teraz bylem i jest wybite tam na skrzyni DHL i jakies tam cyfry zrobilem foto tej naklejki ze jest kolo zapasu za chwile dodam tu

To że jest napisane nie znaczy że taki symbol jest wybity na skrzyni.

DHL to też firma kurierska ;)

kurde nie umiem dodac tu zdjęć ale z tego co wyczytałem to jest tam AHU i ------ DHL dobrze przeczytałem ? na tej naklejce i jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze wyczytałeś.

AHU silnik 90 konny, fabrycznie sprzeżony z DHL

Do Twojego silnika podejdą wszystkie skrzynie montowane z silnikami 110,115,130KM

Skrzynie ze 130konnych silników są najdłuższymi pod sprzęgło 228mm, ale 90kucy to za mało na taką skrzynie.

Szukaj skrzyń od 110KM o oznaczeniach DGW,DHF,EEN,EEP

Najlepiej EEN, najdłuższa z 110KM, przy 2k rpm jest 100km/h

W skrzyni DUK (od np. AJM 115KM) jest dłuższa o 7km/h ale za to ma inne przełożenie główne

Tutaj masz wszystko co Ci potrzeba: http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze wyczytałeś.

AHU silnik 90 konny, fabrycznie sprzeżony z DHL

Do Twojego silnika podejdą wszystkie skrzynie montowane z silnikami 110,115,130KM

Skrzynie ze 130konnych silników są najdłuższymi pod sprzęgło 228mm, ale 90kucy to za mało na taką skrzynie.

Szukaj skrzyń od 110KM o oznaczeniach DGW,DHF,EEN,EEP

Najlepiej EEN, najdłuższa z 110KM, przy 2k rpm jest 100km/h

W skrzyni DUK (od np. AJM 115KM) jest dłuższa o 7km/h ale za to ma inne przełożenie główne

Tutaj masz wszystko co Ci potrzeba: http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

o i to jest odpowiedź dzięki Ci bardzo ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Coś tam o skrzyniach wiem, bo sam szukałem do AFN'a

Czeka mnie przekładka, a nie mam zamiaru pchać się dalej w automata i jak to zwykle bywa... po remoncie coś następnego się wysypie.

W mieście automacik - bajka tylko te spalanie, a w manualu trzeba wajchować ale za to dużo mniej awaryjna skrzynia no i mniejsze spalanie.

Niestety wszystkiego mieć nie można ;)

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Coś tam o skrzyniach wiem, bo sam szukałem do AFN'a

Czeka mnie przekładka, a nie mam zamiaru pchać się dalej w automata i jak to zwykle bywa... po remoncie coś następnego się wysypie.

W mieście automacik - bajka tylko te spalanie, a w manualu trzeba wajchować ale za to dużo mniej awaryjna skrzynia no i mniejsze spalanie.

Niestety wszystkiego mieć nie można ;)

hehe no nie stety tak to jest. tez nie dawno mialem awarie powazną w a4 he miałem 2.5tdi i walną mi silnik i lipa sprzedalem ją za 2.500 99r polift a teraz zalue bo kupilem praktycznie pustaka xd a w tamtej wszystko bylo lampy kozaki czarna skórka i takie tam no jak to poift. teraz mam a4 97r sedana to jakos tak nie zabardzo mi sie on spodobal, szkoda ze dopiero teraz (mam dopiero dwa tygodnie ją) hehe muł jak nic... moze silnik juz slaby nie wiem sam. wlasnie jeszcze o cos sie zapytam bo nie chce mi sie zakladac nowego tematu, bo mam taki chip box i sobie tak myslalem podlaczyc go ale strach troche bo z tego co tu piszą to nie nadaje sie to. jak myślisz ??? http://allegro.pl/chip-box-passat-b5-audi-a3-a4-a6-1-9tdi-90-110km-i5943386955.htmlo wlasnie taki sam mam lezy nie uzywany podlanczac czy lepiej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy box działa tak samo: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/261086-chip-box-19-tdi-pd/#entry3774793

Niektóre dodatkowo jeszcze "oszukują" ECU z temperaturą paliwa.

BOX to zło w czystej postaci... wole te swoje 110KM niż katować (bo inaczej tego nazwać nie można) silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...