Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 AFN sprzęgło od AWX


orzel5tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie potrzebuję porady.

Mam Audi A4 B5 AFN wsadziłem do niego:

wtryski 216

FMIC

kolektor ssący od AWX

turbo od AWX

program zrobiony wyszło jakieś 154KM 366Nm

Oryginalne sprzęgło zaczęło slizgać bo było już przytyrane,Więc kupiłem oryginalny zestaw LuKa z dwumasą (nie wiedziałem na 100% ze podejdzie od AWX)

Niestety nowy dwumas od AFN nie daje rady przy większym butowaniu lub obciążeniu drży jak cholera chociaż ma przejechane zaledwie 10tyś... Docisk nie slizga trzyma te Nm

I mam dylemat...

Czy założyć sztywne koło i sprzegło od 1Z tylko własnie problem w tym czy wytrzyma Nm i nie bd za chwilę ślizgać

Czy wsadzić dwumas od AWX (będzie wystarczający do tej mocy)??

Jak wcześniej wspomniałem sprzegło przejechane ma jakieś 10 tyś km dałem za nie jakieś 1700zł Więc zeby nie pchać się w jeszcze wieksze koszty możliwe jest zostawienie docisku i tarczy od AFN a wymienić tylko dwumas od AWX??? Na forum wyczytałem ze do dwumasy od AFN wkladaja docisk AWX,czyli na chłopski rozum odwrotnie też powinno podejść??

Proszę o pomoc i z góry dziekuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AJM po programie z podobną mocą i momentem jak Ty i seryjne sprzęgło o dwumas. U mnie wytrzymuje. Możesz zamontować zestaw z AWX spokojnie wytrzymuje 380 Nm.

Ale zasadnicze pytanie jest jak masz przeprowadzoną krzywą momentu, czy czsem nie masz tak, że maksymalna wartość masz przy 2 tyś. Bo wówczas sprzęgło i dwumas mocno dostają.

Ja mam ustawiony maksymalny moment przy 2600 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AJM po programie z podobną mocą i momentem jak Ty i seryjne sprzęgło o dwumas. U mnie wytrzymuje. Możesz zamontować zestaw z AWX spokojnie wytrzymuje 380 Nm.

Ale zasadnicze pytanie jest jak masz przeprowadzoną krzywą momentu, czy czsem nie masz tak, że maksymalna wartość masz przy 2 tyś. Bo wówczas sprzęgło i dwumas mocno dostają.

Ja mam ustawiony maksymalny moment przy 2600 obr.

U mnie max moment jest przy 2069... czyli źle napisany program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za nisko.

Ja tez mam od 2600 max momentu. A dwumas i tak będę wymieniać na awx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za nisko.

Ja tez mam od 2600 max momentu. A dwumas i tak będę wymieniać na awx.

A u Ciebie przy takich mocach jak z dwumasą ? Nie trzęsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam program dopiero około tygodnia więc i jeszcze nie zauważyłem nic niepokojącego co do dwumasy.

Mam program dopiero około tygodnia więc i jeszcze nie zauważyłem nic niepokojącego co do dwumasy.

Aha no i dwumas jest seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam program dopiero około tygodnia więc i jeszcze nie zauważyłem nic niepokojącego co do dwumasy.

Mam program dopiero około tygodnia więc i jeszcze nie zauważyłem nic niepokojącego co do dwumasy.

Aha no i dwumas jest seryjny.

Dzwoniłem do gościa co robił mi program.Mam podjechać na korektę zobaczymy wtedy co bd się działo... A może mi ktoś powiedzieć czy docisk od AFN podejdzie pod dwumas AWX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cały komplet od awx sprzędło docisk i dwumasę. I zrób korektę programu. Niech Ci zrobi moment maks w okolicy 2600-2700 obr. i żeby potem ładnie trzymał wartość jak najdłużej, a nie że gwałtownie rośnie i potem szybko spada.

U mnie jest tak: 1800-260 Nm, 2000-315Nm, 2200-340 Nm, 2400-350Nm, 2600-360Nm, a przy 4000 mam jeszcze 300Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żebym nie musiał zakładać nowego tematu, a nie padła odpowiedź na pytanie z pierwszego postu, powiedzcie mi - nie wnikając w szczegóły - jak rozumiem do AFN koło dwumasowe od AWX podchodzi bez problemu, a czy podejdzie do niego sprzęgło od AFN, czy też już musi być wersja od AWX?

Chodzi konkretnie o koło dwumasowe LUK 415 0231 10 tj podobno odpowiednik oryginału 038 105 266 AN

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/pl/PKW/5/4731/15511/6/415%200231%2010_577/applicationSearch.xhtml?result=1457207812630&csc=1

Bo jak widzę, Sachs w ogóle nie ma dwóch różnych kół dwumasowych do AFN i AWX tylko jest jedno i to samo:

https://webcat.zf.com/index.asp?PKW=1&KHERNR=5&KTYPNR=5311&KMODNR=3485&KAT_KZ=P,N&ARTNR=2294+000+453&EINSPNR_ART=32&LASTPAGE=nc2_teile_info.asp

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...