Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW T5 1,9tdi 105 KM nie można odpalić


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się następująco , dzisiaj od rana slyszalem jakies szumienie, auto jezdzilo normalnie po poludniu dojechalem do domu i przy gaszeniu uslyszalem jakis dzwiek, zapalilem jeszcze raz zgasilem podobnie, zapalilem znowu zgasilem znow to samo i koniec juz wiecej nie moge odpalic samochodu . Co to może być ? Silnik, rozrusznik, coś innego ? Po przekręceniu kluczyka do zapalania tylko cyk i tryk tryk tryk i kontrolki gasna. Proszę o pomoc bo sie lekko podłamałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS i dopiero coś można powiedziec. Stawiam na zawieszony bendiks w rozruszniku, może jakiś bezpiecznik na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być w dziale diesel, proszę o przeniesienie . Do mechanika którego dzwoniłem mówił, że prawdopodobnie silnik się zatarł i mówił, żebym włożył 2 bieg i sprobowal go pchnac czy sie rozrzad przekreci .... co o tym myslisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiałe stwierdzenie niewidząc na oczy samochodu ;) Sprawdzić możesz, jak ruszy to motor ok, jak nie ruszy to tłoki stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze robiłem ale na 2 biegu jak szarpie za przod to stoi w miejscu rozrzad .... :/ Swiadczy to o jednym ? Czy nie koniecznie ?


Silnik zatarty i koło dwu masowe rozwaliło skrzynie biegów możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij rozrząd i będziesz wiedzieć czy góra stoi czy dol. Koledze robiłem taki przypadek przy Audi 80 2.0 pierwsza panewka główna mu się obróciła i silnika nie dało się ruszyć lecz u niego kontrolka od ciśnienia wyskoczyła na desce. Któreś te 105 konne TDI są znane również z tych przypadków obrócenia się panewki ale nie wiem jakie oznaczenia mają. Nawet kiedyś ogłoszenie sprzedaży dwóch aut z firmy z obróconymi panewkami widziałem. To były chyba 2 Caddy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Sprzedane uszkodzone. . tylko pisze ci jest zatarty dół, i podobno koło dwumasowe rozwaliło skrzynie biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...