Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelka pod pokrywę zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam A4 B5 1.8 20V, ostatnio wymieniałem świecę to i przy okazji uszczelkę pod pokrywę zaworów. Po starej uszczelce wszystko starłem, założyłem nową, Audi wczoraj poleciała w mała trasę i rano pod nią troszkę oleju, no to szukanie przyczyny. Wszystko wskazuję na tą uszczelkę w miejscu tego "półkola", kupiłem uszczelkę FEBI. Wiecie może czy są takie uszczelki korkowe ? Bądz jakiś sposób na to ? Spróbować dociągnąć ? Ale jest już chyba wystarczająco, a nie chce na chama kręcić. Czytałem o silikonie, ale trochę desperackie rozwiązanie bym nie chciał takiej lipy strzelić. Audi niedawno zakupiona, ostatnio dostała rozrząd nowy Continentala, i olej Castrola, może coś ją przepłukało ... Bóg wie co za "jux" był zalany, w poniedziałek jeszcze chyba odwiedzi mechanika, niech on zobaczy, może skąd indziej leci, ale raczej nie. Wygląda to jakby z pod pokrywy z tego półkola leciło, potem na silnik, gdzieś przelatuję, finał na misce i na ziemię.

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

Często leci z tamtego miejsca, dlatego ja jak wymieniałem uszczelkę smarowałem silikonem.

Opublikowano
  • Autor

Wiem właśnie w x3 80-kach przerabiane... Ale były uszczelki korkowe jeszcze i zazwyczaj problem znikał. Po zakupie auta przed wymianą, lekko tylko tam się pociło, problem się pojawił po założeniu nowej ...

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

Ja założyłem komplet uszczelek Reinza pod pokrywę i do dziś spokój :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ciekło z uszczelki pod pokrywę zaworów, oraz napinacza łańcucha rozrządu jest ta uszczelka też tak u góry, nie obeszło się bez podklejenia silikonem. Po tym zabiegu sucha ;)

Opublikowano

uszczelka z Reinza i silikon grafitowy też Reinz na około oczywiście z umiarem i trzyma nic nie pusći


co do uszczelek korkowych dobre ale do wina nie do auta

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W ciągu 2 lat posiadania auta moja 4 uszczelka,cieknie zawsze z ucha i na rogu centralnie nad kolektorem wydechowym,zakładana zawsze na silikon i odczekane przynajmniej 2 godziny przed jazdą. Zastanawiam się w tym momencie czy założyć bez silikonu bo już ręce opadają...,dodam że zakupiłem uszczelke firmy elring.

Opublikowano

Uszczelki elring to dziadostwo ?

Opublikowano

no a jeśli założę Reinza to też nie mam gwarancji że nie będzie się lało :P

Opublikowano

Ja zalozylem rok temu i do dzis spokój, spróbuj ja tez Ci gwarancji nie daje tylko mowie o tym jak jest u mnie ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.