Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedno stuknięcie przy ruszaniu do przodu i hamowaniu na wstecznym


szymon504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Mam problem z autkiem, od jakichś 2 miesięcy męczę się ze stukaniem przy ruszaniu. Przeczytałem kupę tematów na forum itd i już wymiękam bo nic nie pomaga. Także teraz czytajcie uważnie zaczynam poemat (albo dramat) :) Przy ruszaniu mam jedno stuknięcie wydaje mi się ze od strony kierowcy, jakby w lewym kole. Stuknięcie występuje tylko po hamowaniu czyli np jak dojadę do skrzyżowania zatrzymam się i przy pierwszym ruszeniu po hamowaniu stuknięcie (na kolejnych biegach cisza nawet jak mocniej szarpnę przy puszczaniu sprzęgła). Jak zatrzymam auto bez hamowania czyli aż się samo przestanie toczyć, wtedy stukniecie przy ruszaniu nie występuje. Czasem stuknie od razu ze nawet nie zdążę do końca puścić sprzęgła ale za zwyczaj jest tak że jak już ruszę na pierwszym biegu to stuknie dopiero po ok 10-15 metrach w momencie przyspieszania (jakby przez te 15m coś się naprężało i dopiero stuknęło) Stukanie występuje tez jak rozpędzę auto na wstecznym i wtedy przyhamuję, niezależnie czy wsteczny jest wrzucony czy już wyrzucę na luz i tak stuknie przy hamowaniu. Stuknięcie jest takie głuche nie metaliczne i głośne a nawet czuje to stukniecie u siebie w nogach jakby coś przy pedałach mi puknęło. Także teraz napisze co już sprawdzałem:

-przejrzałem cały wydech czy gdzieś nie wali

-wymieniłem 2 poduszki pod skrzynią bo były rozwalone ale stukanie nie ustało

-przejrzałem poduszki pod silnikiem i posprawdzałem ich dokręcenie

-rozkręciłem wszystkie wahacze i wszystkie osobno sprawdzałem (sworznie i tuleje) i porządnie podokręcałem

-rozebrałem hamulce, przeczyściłem prowadniczki, sprawdziłem czy klocki nie są luźne i czy wszystko podokręcane

-podokręcałem łapy silnika i skrzyni

-podokręcałem wszystkie śruby na trawersie (sankach)

-posprawdzalem końcówki drążków kierowniczych

-na szarpakach gość stwiedzil że w wahaczach nie ma sie czego przyczepić.

i pewnie coś jeszcze by sie znalazło tylko juz wyleciało z głowy.

Dodam jeszcze że zwykle stuka przy kazdym ruszeniu poprzedzonym hamowaniem, ale czasem jak mocniej stuknie to tak jakby coś wskoczyło na swoje miejsce i przez kilka dni potrafi nie stukać do czasu aż znowu sie zruszy przez mocniejsze hamowanie lub gwałtowne ruszenie z miejsca.

Także koledzy forumowicze jak możecie to podrzućcie jeszcze jakiś pomysł. W sobotę mam wolne w pracy to pewnie znowu z kanału nie wyjdę...

Edytowane przez szymon504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Passacie miałem podobnie. W trasie odpadła mi śruba mocująca zacisk hamulca w przednim lewym kole. Jak hamowałem słychać było pojedynczy stuk (do przodu i na wstecznym tak samo).

Sprawdź jeszcze raz czy nie ma żadnego luzu na zaciskach.

Edytowane przez kaami112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, sprawdzalem zaciski i sa dobrze dokrecone. Sprawdzilem tez dokrecrnie przegubow wewnetrznych i zewnetrznych i sprezyny tez sa cale i siedza w swoim miejscu. Tak sobie mysle ze przy ruszaniu do przodu unosi sie przod auta tak samo jak przy hamowaniu na wstecznym tylko co wtedy moze stukac poza rzeczami ktore sprawdzilem? No chyba ze to nie ma zwiazku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na poduszke - silnika/skrzyni.Mialem podobny przypadek, wymiana poduszki silnika i jest git do dzis

Moja poduszka wygladala OK,przy podnoszeniu auta "za silnik" okazalo sie,ze byla peknieta przy samym mocowani gwintu poduszki

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piter-eg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod silnikiem sa ok, pod skrzynia byly obie rozerwane to wymienilem ale dalej lipa. Jak zaciagne reczny i ruszam przod tyl to nic nie chce stuknac, jak podloze kliny pod przdnie kola tak samo, ruszanie musi byc poprzedzone hamowaniem zeby stuknelo. Myslalem ze cos z zaciskami hamulcow ale wszystko rozebralem wyczyscilem i nasmarowalem dobrze dokrecilem i nic to nie dalo, klocki tez nie maja luzu.

Jeszcze sprobuje tak jak mowisz uniesc troche silnik moze cos wyjdzie.

Jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl to podrzuccie, w sobote bede mial caly dzien zeby sie za to zabrać to przydalaby sie jakas alternatywa jakby dotychczasowe pomysly nie przyniosly efektu.

Edytowane przez szymon504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam efekt i do wymiany była poduszka pod silnikiem, najlepiej odrazu zrobić dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze u mnie to samo, musze sprawdzic dokladnie. Dostep do kanalu mam tylko na weekendzie ale na tym nie wyszlo bo sie rodzina zjechala. Dzieki za pomoc jak cos wyjdzie to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...