Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba nabroiłem..... nie działa licznik HELP


House

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, szybko i od początku.

Przyszedł kabel do modułu BT (moduł z literką D) polutowałem wszystko tak jak powinno być (dwa razy sprawdzałem) podłączyłem wszystko. Na wyświetlaczu pokazał się (rns-e) że twój telefon nie jest połączony ale nie było możliwości wpisania kodu. Telefon (galaxy s4) nie wytkrywał modułu więc zacząłem kombinować...... z kontrolerem "telefon" w vcds nie mogłem się połączyć więc chciałem sprawdzić, czy działa zwykła słuchawka którą mam do dzwonienia (audi nokia) wybrałem numer i po całym zabiegu jakby straciłem CAN..... przestała działać kierownica (podświetlenie ok) radio się nie podświetlało, nie gasiło z kluczykiem. Zacząłem szukać, pierwsze co mi przyszło do głowy, to że może bezpiecznik. Wyjąłem po kolei każdy bvezpiecznik i tu się zaczął cyrk. Po tym zabiegu :

1. brak kontrolki check engine

2. brak sygnału migania kierunków

3. brak obrotomierza

4. brak prędkościomierza

5. ciągle świeci się "olej" na fisie a olej jest ok.

6. brak podświetlenia kierownicy

Obstawiam, że uwaliłem licznik? Dziwne, że stało się to dopiero po odpięciu bezpieczników..... wcześniej było ok.

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

17 instruments

10 adaptacja

Kanał 60 - 1045

kanał 61 - 3331

kanał 62 - 23

Pozostała kwesta BT ale to chyba nie w tym dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wejdź w dział warsztat, ja kiedyś przechodziłem z zestawu nokia na BT (też mam moduł z końcówką D i bez problemu się łącze nawet z najnowszymi telefonami) i przy okazji zrobiłem mały poradnik łącznie z "kabelologią" może to Ci coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, zaraz poszukam. Czy pisałeś w tym zbiorczym temacie? Ja dziś dopiero przeszparałem trochę forum i dowiedziałem się, że można sie sparować tylko do 30 sek od podłączenia. Czy ty tez miałeś TELEMATIC-a ?


Blututek ogarnięty, gdybym wczoraj wiedział, że musi się połączyć w ciągu 30 sek to oszczędziłbym sobie wieczoru w garażu i nerwów :D ale cóż, ważne że ogarnięte. Na wyświetlaczu mam włóż kartę sim, ale sam telefon działa. Masakryczny jest ten mega głośny dzwięk podczas rozłaczania :D muszę poszukać w adaptacjach głośności tego ustrojstwa :D Jeszcze do ogarnięcia został mikrofon :) W sumie to w kostce quadlock mam te piny zupełnie wolne ;/ a mikrofon podłączony bezpośrednio do blutka ale to chyba źle, że omija mi radio bo nie mam ani komunikacji głosowej i mikrofon w sumie nie działa, tylko jeśli te piny mają być wolne, to gdzie podpiąć mikrofon.


f180727774.jpg

ef51cccbce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...