Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błoto na nadkolach


Mishells

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem odnośnie nadkoli, otwierając klape od slinka na nadkolach znajduje się błoto jest jakaś możliwość żeby sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wyciągnąć nadkola i wyczyścić szczotka będą jak nowe

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zajrzysz i zabezpueczysz nadkole przed korozją ja tak robiłem w pakiecie ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć w jaki sposób zabezpieczyłeś nadkola przed korozją? Masz jakieś dobre rozwiązanie jakąś chemię? Wysmarowałeś je czymś od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne wyczyszczenie z brudu do sucha włóknina szlifierska tak żeby nie zetrzeć powłoki lakierniczej małe ogniska rdzy przeważnie przy uchwytach gumowych dokładnie wyczyścić i na to preparat r stop przeciw rfzewieniu najlepiej minimum dwie trzy warstwy. Gdy wszystko dokładnie wyschnie dałem podkład epoksydowy dwie warstwy. Na to preparat np boll lub jakiejś innej marki tzw baranek ja akurat masę na pendzel kupowałem . Tak przygotowane nadkole wytrzyma kilka latek spokojnie . Ja wolałem to zrobić sam ale pomału o dokładnie niż oddawać na warsztat . Teraz mam pewność że jest dobrze zabezpieczone .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy inspekcji okazało się bardzo duzo brudu na nadkolach dokładnie wyczyaicilem nadkola z wewnątrz i zewnątrz dobra twarda szczotka i dwukrotnie czyacilem chemicznie tenzi truck. Nadkola materiałowe wyglądają teraz jak nowe. Wszystko skrecasz do kupy ja nie wymieniałem gumowych uchwytów były dobre. Masz pewność że wszystko jest czyste suche i zabezpieczone na kilka lat. Polecam można to zrobić samemu najlepiej w garażu a schnięcie przy dobrej pogodzie na podwórku.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo robiłem ranty przednie bo gdzieniegdzie miałem małe ogniska rdzy przy odoryskach bo mam przedlifts. Szlifowanie podkład epoksydowy baza klar i ranty jak nowe. Dodatkowo chce zamontować zabezpieczenia plastikowe przed kamieniami na przód .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia plastikowe na ranty do przedlifts klejenie to jakaś makabra nie będzie się to trzymać więc zrezygnowałem. Albo z otworami które trzymają idealnie plastiki albo mam inne rozwiązanie folia ochronna chyba najlepsze rozwiązanie prawie nie widoczna tańsza niż te plastiki i mniej roboty.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, devilosek napisał:

Zabezpieczenia plastikowe na ranty do przedlifts klejenie to jakaś makabra nie będzie się to trzymać więc zrezygnowałem

trzyma sie bez problemu u mnie. Oprócz ori tasmy dołozyłem na całą długość swoją taśme dwustronna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak średnio to wygląda tak myślę a klej odchodzi szczególnie na górze i dole tam gdzie największe naprężenia są bo ten plastik nie jest idealnie dopasowany bo to do lifta . Pewnie jakbym dał na całym długości taśma tak jak ty to by nie było problemu ale conajmniej dziwnie wygląda ja chyba dam folię ochronną

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobić zdjęcie i pokazać jak z tymi taśmami się prezentuje

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...