Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciezko odpala na zimnym blb


damian19886

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak auto po stoi po nocy to na zimnym ciezko odpala dopiero za 3 lub 4 obrotem silnika. Wydaje mi sie ze to moze byc wina rozrusznika bo ciezko kreci choc akumulator mam dobry. Jak moge sprawdzic obroty rozrusznika vcds? i czy paliwo sie nie cofa? synchronizacje mam na - 1,5 na cieplym normalnie odpala.

Edytowane przez damian19886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece sa nowe bo byla 1 spalona i byl blad a teraz juz nie ma wiec to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dostaja prad ?to ze sa sprawne nie znaczy ze sa zalaczane ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dostaja skoro na vcds nie ma bledow.


Swiece zalaczaja sie od 5 stopni. Nawet jak jest wiecej niz 5 st po postoju ciezko kreci najlepiej musialbym nagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś z układem paliwowym -nieszczelności Bądź coś z wtryskarkami...

Albo problem z akumulatorem-noe wystarczający prąd rozruchowy lub coś z rozrusznikiem

Jeśli silnik zdrowy-cisnienia w cylindrach wysokie to powinien zapalić bez problemu nie czekając aż zgaśnie spirala...

Ostatnio wyciągnąłem wtryski z BRD/blb Gdzie wtrysk zamocowany jest 2ma śrubami co wyklucza bujne się wtryskow i wybieranie oringow jak w 8V -ale wystarczy że ktoś bez wiedzy włosy wtryski i z brakiem wiedzy je podokreca potrafi wtryski siedzieć pod ukosem co powoduje że wtrysk bardziej dolega do ścianki z 1str niż z drugiej i Oringi się wycierają co moze spowodować podobna nieszczelności jak w 8V...

W cowatpie że bu to było u ciebie...

Jedz gdzieś do warsztatu lub sklepu z akumulatorami tam mają tzw obciazeniowke i zjadają ci ten akumulator Czy jest sprawny to że miernik się podłączyć to pikus że pokaże np 12,10V - tak miałem między innymi u siebie auto ledwo zapaliła.a teraz pale odrazu jak benzyniaki nie patrzę na spirale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede w PL to podjade niech zobacza w sumie nie wiem ile aku ma Ah ale jest jakis duzy jak na 2.0tdi w 1.9tdi mialem mniejszy i dawal rade palil jak trzeba.

SotoM ktore weze nalezy zacisnac np na noc by paliwo sie nie coflo? np jak wroce z trasy i za 4,5 h przyjde odpalic to na dyk pali ale jak postoi juz dluzej to musi krecic. Silnik raczej zdrowy bo na hamowni dynomet pokazal 151ps.

Aha a ten myk z czujnikiem tempertury to co on daje i gdzie sie znajduje?

Edytowane przez damian19886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dostaja skoro na vcds nie ma bledow.

Swiece zalaczaja sie od 5 stopni. Nawet jak jest wiecej niz 5 st po postoju ciezko kreci najlepiej musialbym nagrac.

raczej to nie napewno ... vcds to nie wszystko .mam oryginała i wiem ze nie pokazuje wielu rzeczy ,ale nie bede sie kłócic ... skoro nie pokazuje bledów to pewnie wszystko ok tylko focha strzelil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze paliwa - zasilanie o powrót

Czujnik temp.jak odpowiesz to sterownik zacznie inaczej dawkowac paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy mrozie - 1,5 C kontrolka od swiec zaswiecila sie i zaraz zgasla czy nie powinna sie dluzej swiecic? jak dlugo powinna sie swiecic? czy jak odepne czujnik temperatury to swiece powinny dluzej grzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzisiaj przy mrozie - 1,5 C kontrolka od swiec zaswiecila sie i zaraz zgasla
tak ma byc

czy jak odepne czujnik temperatury to swiece powinny dluzej grzac?
tak bedzie dluzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od jakiej temp ponizej 0 kontrolka bedzie dluzej swiecic i swiece beda grzac dluzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego damian 19886, doszedłeś już co z tymi świecami? Mam podobny problem, kontrolka grzania świec zaświeca się na jakąś sekundę i gaśnie. Mój po 4 godzinach postoju ma problem z odpaleniem mimo, że na dworze jest +6. Być może faktycznie to coś z układem paliwowym. Daj znać czy rozwiązałeś problem u siebie :) Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece mam nowe. Teraz na dworze cieplej sie zrobilo to lepiej pali ale czasami ma tak ze musze ciut dluzej krecic by odpalic niestety nic z tym nie zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...