Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy ABS


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chce wymienic pompe ABS w pasku z 2006 roku 2.0 FSI. Wiem ze to forum o audi ale mysle ze procedura bedzie ta sama. Mam juz kupiona uzywke pompe o tych samych numerach. Czy musze spisywac jakis kody poprzez VCDSa kiedy podpieta jest jeszcze ta stara pompa ? Jak wyglada procedura kodowania nowej pompy ? Mam VCDSa 15.7. Do starej pompy normalnie moge sie podlaczyc poprzez VCDSa - ma uszkodzony czujnik G201 dlatego wymieniam. Czy musze odpowietrzac uklad hamulcowy jesli tak to jak ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana pompy odpowietrzanie .kodowanie (login .poprawna konfiguracja).kalibracja kata skretu .jazda testowa i musi dzialac.


najlepiej spisz kodowanie ze starej ,ale jak masz oryginal vcds to nie ma z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana pompy odpowietrzanie .kodowanie (login .poprawna konfiguracja).kalibracja kata skretu .jazda testowa i musi dzialac.

najlepiej spisz kodowanie ze starej ,ale jak masz oryginal vcds to nie ma z tym problemu

mozesz napisac jak mam spisac kodowanie ze starej pompy ? I jak po tym wykonac kodowanie czy juz nie musze jak spisze kody ze starej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec program do diagnostyki vcds lub vag com lub cos w tym stylu .odczytujesz jakie jest kodowanie w ramce jak polaczysz sie z abs-em .piszesz na karteczce bo niby to 4 cyfry ale mozesz zapomniec :)... zakladasz nowa pompe ,znow podlaczasz program i kodujesz to co spisales na kartce ... pozniej kalibracja czujnika skretu i test drogowy...


a samego czujnika nie mozesz zmienic ?skoro to on jest problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec program do diagnostyki vcds lub vag com lub cos w tym stylu .odczytujesz jakie jest kodowanie w ramce jak polaczysz sie z abs-em .piszesz na karteczce bo niby to 4 cyfry ale mozesz zapomniec :)... zakladasz nowa pompe ,znow podlaczasz program i kodujesz to co spisales na kartce ... pozniej kalibracja czujnika skretu i test drogowy...

a samego czujnika nie mozesz zmienic ?skoro to on jest problemem ?

pisalem ze mam vcdsa najnowszego ... Z jakiej ramki mam wziac te kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniasz pompe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniasz pompe ?

bo jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa czy sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest uszkodzony a on jest wtopiony w blok pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale ja moge spisac stare kody ze starej pompy. Wiec potrzebuje instrukcji jak zrobic wszystko kiedy moge spisac takie kody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobra ale ja moge spisac stare kody ze starej pompy. Wiec potrzebuje instrukcji jak zrobic wszystko kiedy moge spisac takie kody ?

pisalem ze mam vcdsa najnowszego ... Z jakiej ramki mam wziac te kodowanie ?"

ja nie nadazam

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_(3C)_Brake_Electronics#Coding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobra ale ja moge spisac stare kody ze starej pompy. Wiec potrzebuje instrukcji jak zrobic wszystko kiedy moge spisac takie kody ?

pisalem ze mam vcdsa najnowszego ... Z jakiej ramki mam wziac te kodowanie ?"

ja nie nadazam

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_(3C)_Brake_Electronics#Coding

jak nie nadazasz to nie zasmiecaj watka bo jak narazie nikt nie napisal nic konkretnego tylko same ogolniki. Tam mialo byc nie ja tylko jak moge spisac stare kody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dasz rady tego zrobic ,zglos sie do kogos kto umie sie poslugiwac vcds .a nie tylko czytac bledy .nie zasmiecam tylko dwa razy juz dostales gotowe instrukcje a nie umiesz ich wykorzystac , wiec nie udzwigniesz tematu wiec nie mow ze zasmiecam ....bierzesz sie za zmiane pompy a nie umiesz zczytac kodowania ...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dasz rady tego zrobic ,zglos sie do kogos kto umie sie poslugiwac vcds .a nie tylko czytac bledy .nie zasmiecam tylko dwa razy juz dostales gotowe instrukcje a nie umiesz ich wykorzystac , wiec nie udzwigniesz tematu wiec nie mow ze zasmiecam ....bierzesz sie za zmiane pompy a nie umiesz zczytac kodowania ...powodzenia

mysle ze sam nie umiesz dlatego piszesz ogolniki nie wnoszące nic do sprawy. Sam tego nie robiles a cwankujesz jak bys robil to co najmniej pare razy ;) Kodowanie starej pompy juz mam: 0013710

PS: wystarczy spojrzec na to jaki masz silnik zeby wiedziec ze nie jestes alfa i omega w tych tematach :D

Edytowane przez ptaku999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam dwa auta ... zapraszam jak cos to zmienie ci lacznie z kodowaniem ...1,9 tez mam .wszyscy zawsze tak piszecie ze juz sie udalo po tym jak ktos powie prawde ,a tak to ':ja nie wiem jak" .jakbys byl kumaty to tego jest mnóstwo w necie ...kazdy kto ma stycznosc , nie pyta na forum jak sie koduje pompe abs i w ktorej ramce jest kodowanie ...szkoda czasu ......policz sobie ile kosztuje vcds od adako ,sun solus pro,dec superscan ,autocom sdp ,carman scan ,wszystko w oryginale nowe to przestaniesz cwaniakowac z swoim chinskim vcds ktorego nie umiesz uzyc ... jak naprawisz chociaz raz swoj samochod (a raczej taty) bez pomocy kogokolwiek,to wtedy zacznij komus udzielac wskazówek. mam 2,5 i jezdzi a nikt nie chce kupic takiego silnika bo problemowy niby ....wiec troche ci nie pyklo z tym jaki mam silnik ....

wnioslem ci do sprawy dwa razy ,tylko ty chcialbys aby ci ktos napisal ktory klawisz w ktorym momencie masz wcisnac ... bo nie masz pojecia poza czytaj i kasuj ...takze troche pokory ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam dwa auta ... zapraszam jak cos to zmienie ci lacznie z kodowaniem ...1,9 tez mam .wszyscy zawsze tak piszecie ze juz sie udalo po tym jak ktos powie prawde ,a tak to ':ja nie wiem jak" .jakbys byl kumaty to tego jest mnóstwo w necie ...kazdy kto ma stycznosc , nie pyta na forum jak sie koduje pompe abs i w ktorej ramce jest kodowanie ...szkoda czasu ......policz sobie ile kosztuje vcds od adako ,sun solus pro,dec superscan ,autocom sdp ,carman scan ,wszystko w oryginale nowe to przestaniesz cwaniakowac z swoim chinskim vcds ktorego nie umiesz uzyc ... jak naprawisz chociaz raz swoj samochod (a raczej taty) bez pomocy kogokolwiek,to wtedy zacznij komus udzielac wskazówek. mam 2,5 i jezdzi a nikt nie chce kupic takiego silnika bo problemowy niby ....wiec troche ci nie pyklo z tym jaki mam silnik ....

wnioslem ci do sprawy dwa razy ,tylko ty chcialbys aby ci ktos napisal ktory klawisz w ktorym momencie masz wcisnac ... bo nie masz pojecia poza czytaj i kasuj ...takze troche pokory ..

posluchaj chlopcze, ja nie jestem mechanikiem ani jakims diagnostykiem samochodowym zeby wiedziec takie rzeczy ktore sa moze dla ciebie oczywiste. Pytam bo od tego jest forum i oczekuje rzeczowych odpowiedzi a nie zpisz kodowanie i wpisz do nowej pompy... Takie cos to ja znalazlem w necie. Prosze o jakis link z tutorialem albo opisnaie co i jak zrobic. A ty cwaniakujesz ze wiesz doskonale co jak zrobic tylko nie umiesz tego przekazac. Zreszta jak widac temat nie jest łatwy bo malo kto sie udziela w watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...