Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszkodzenie pojazdu zastępczego.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam mały problem, w połowie lutego miałem wypadek w którym uszkodzenia dozanała moja OOOO, że wypadek nie był z mojej winy a samochód nie nadawał się do jazdy, dostałem auto zastępcze z OC sprawcy. No i się zaczyna moja przygoda, podczas użytkowania ww. auta, pewnego dnia zauważyłem że jest pęknięta szyba. Przy oddawaniu auta, niestety wyszła moja uczciwość i poinformowałem kolesia o uszkodzeniu, no i Pan na to że mam tam jakiś udział własny do 1000zł i będę musiał ponieść koszty związane z naprawą. Moje pytanie brzmi, czy faktycznie muszę płacić za szkodę, po przeanalizowaniu ogólnych warunków umowy, faktycznie są jakieś zapisy, ale bardzo niejasne. Tym bardziej że ja nie chciałem wynająć sobie tego pojazdu, tylko został mi przydzielony z konieczności przez firmę ubezpieczeniową. Proszę o porady. Pozdrawiam.

Opublikowano

Tym bardziej że ja nie chciałem wynająć sobie tego pojazdu, tylko został mi przydzielony z konieczności przez firmę ubezpieczeniową.
Nie ma takiej konieczności i nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek do korzystania z przysługującej usługi. Pojazd zastępczy istotnie przysługuje, ale nie ma obowiązku korzystania z niego.

poinformowałem kolesia o uszkodzeniu, no i Pan na to że mam tam jakiś udział własny do 1000zł i będę musiał ponieść koszty związane z naprawą.

W tym przypadku uczciwość nie popłaca, bo być może sam odebrałeś auto z rysą na szybie, a teraz wyszło ,że Ty uszkodziłeś. W zasadzie słusznie chcą Cię obciążyć kosztem naprawy, bo umowy ubezpieczenia AC zawierają zwykle klauzulę o udziale własnym - ubezpieczyciel przyjmuje odpowiedzialność za szkody o wartości powyżej 1 tyś, te o mniejszej wartości pokrywa użytkownik pojazdu.
Opublikowano

Teraz już wiesz jak to jest być w Polsce uczciwym :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Tym bardziej że ja nie chciałem wynająć sobie tego pojazdu, tylko został mi przydzielony z konieczności przez firmę ubezpieczeniową.

Nie ma takiej konieczności i nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek do korzystania z przysługującej usługi. Pojazd zastępczy istotnie przysługuje, ale nie ma obowiązku korzystania z niego.

poinformowałem kolesia o uszkodzeniu, no i Pan na to że mam tam jakiś udział własny do 1000zł i będę musiał ponieść koszty związane z naprawą.

W tym przypadku uczciwość nie popłaca, bo być może sam odebrałeś auto z rysą na szybie, a teraz wyszło ,że Ty uszkodziłeś. W zasadzie słusznie chcą Cię obciążyć kosztem naprawy, bo umowy ubezpieczenia AC zawierają zwykle klauzulę o udziale własnym - ubezpieczyciel przyjmuje odpowiedzialność za szkody o wartości powyżej 1 tyś, te o mniejszej wartości pokrywa użytkownik pojazdu.

No dobra zgadzam się, ale np. można było szybę wymienić w ASO i koszt byłby wyższy od wspomnianego 1000 zł.

Opublikowano

można było szybę wymienić w ASO i koszt byłby wyższy od wspomnianego 1000 zł.
W niektórych umowach zapis mówi tak: wartość szkody 5700 zł - 1000 zł udział własny = ubezpieczyciel wypłaca 4700 zł.
Opublikowano
  • Autor

można było szybę wymienić w ASO i koszt byłby wyższy od wspomnianego 1000 zł.

W niektórych umowach zapis mówi tak: wartość szkody 5700 zł - 1000 zł udział własny = ubezpieczyciel wypłaca 4700 zł.

można było szybę wymienić w ASO i koszt byłby wyższy od wspomnianego 1000 zł.

W niektórych umowach zapis mówi tak: wartość szkody 5700 zł - 1000 zł udział własny = ubezpieczyciel wypłaca 4700 zł.

W mojej umowie jest napisane udział własny w przypadku uszkodzenia 1000 zł., a chcą wystawić fakturę na 987zł:)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

To wszystko zależy od umowy. Ja korzystałem zarówno z samochodu zastępczego, które bezpośrednio otrzymywałem od ubezpieczyciela jak i korzystałem z opcji samochodu zastępczego, który był mi przekazywany z wypożyczalni samochodowej http://wypozycz.net/samochod-zastepczy/

Jestem zdania, że zawsze trzeba dokładnie czytać szczegóły konkretnej umowy. Bywa i tak, że niestety Klienci ignorują zapisy o ewentualnym uszkodzeniu. Znam przykłady osób, które w dobę po otrzymaniu auta zastępczego dokonywały jego kolizji.

Z wypożyczalniami jest łatwiej, gdyż można się często dogadać. Są to z reguły firmy, gdzie wiele rzeczy ustala się ustnie i dlatego jestem zdania, że to rozwiązanie jest duzo bardziej skuteczne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.