Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki do wymiany?


miklaas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak sprawdzić najszybciej i najprościej poduszki silnika i skrzyni>?? czytałem coś na forum że na hamulcu ręcznym, obserwować czy silnik podskakuję.... ale to w benzyniaku .. W TDI tak samo>>??

Moim Problemem jest szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 najbardziej.... Sprzęgło nowe , łożysko nowe, Silnik na wolnych obrotach drga, we wnętrzu tez drgania na kierownicy i lewarku drgania ogólnie w całym wnetrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawdzić najszybciej i najprościej poduszki silnika i skrzyni>?? czytałem coś na forum że na hamulcu ręcznym, obserwować czy silnik podskakuję.... ale to w benzyniaku .. W TDI tak samo>>??

Moim Problemem jest szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 najbardziej.... Sprzęgło nowe , łożysko nowe, Silnik na wolnych obrotach drga, we wnętrzu tez drgania na kierownicy i lewarku drgania ogólnie w całym wnetrzu

Weź pod uwagę też łącznik elastyczny tłumika tzw. "plecionka". U mnie samochód drgał i coś stukało przy ruszaniu. Wymieniłem poduszki pod silnikiem i pod skrzynią biegów. Poprawiło się, ale drgania dalej zostały, które nasilały się przy rozgrzanym samochodzie - wymieniłem ww. plecionkę i jak ręką odjął. Po drodze wymieniłem praktycznie nową tarczę sprzęgła LUK, bo to badziewie i mi szarpał przy ruszaniu. Założyłem tarczę SACHSa i zero szarpania. Przyczyn może być kilka.

Szukaj na forum podobnych tematów, bo było tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tarcza Sachsa, faktycznie drgania nasilają sie wraz z temperatura silnika ale to mi nie przeszkadza, denerwuje mnie to szarpanie przy zmianie biegów, nie da sie spokojnie ruszyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tarcza Sachsa, faktycznie drgania nasilają sie wraz z temperatura silnika ale to mi nie przeszkadza, denerwuje mnie to szarpanie przy zmianie biegów, nie da sie spokojnie ruszyć,

No to zainwestuj w poduszki pod silnikiem i pod skrzynią to przestanie drgać.

Ale bierz pod uwagę tylko firmy lemforder lub corteco. Ja u siebie mam lemfordera prócz jednej pod silnikiem, która jest corteco, bo w intercarsie nie mieli na stanie lema. Niektórzy chwalili też Febi, ale też zdarzały się przypadki wadliwych poduszek tej firmy.

u mnie tarcza Sachsa, faktycznie drgania nasilają sie wraz z temperatura silnika ale to mi nie przeszkadza, denerwuje mnie to szarpanie przy zmianie biegów, nie da sie spokojnie ruszyć,

A odnośnie plecionki to możesz też wymienić, bo to nie drogi interes. Za zapłaciłem za nią około

30 zł + spawanie - "na dobre piwo" u spawacza. Katalizator z plecionką sobie sam wymontowałem i wmontowałem. Nie wydawało mi się, że będzie aż tak dobry efekt wymiany łącznika elastycznego, bo po zdemontowaniu stary wyglądał całkowicie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie że drgania mi nie przeszkadzają tylko to szarpanie przy zmianie biegow


tak tez słyszałem że jak poduszki to tylko ORI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poduszki to wskazane ori, obotętnie czy nowe czy używane - ale nie wylane.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem ten sposób na hamulcu ręcznym, przy próbie ruszenia(zaciągnięty rękaw) silnik wygląda jak by miał sie urwać.... - słowa mojej dziewczyny bo ona rzucała okiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już będziesz wymieniać poduchy to także odbój silnika, jest on z przodu między silnikiem a dolotem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym odbojem miałem problemy, ta blacha się całkowicie odkręciła... i nie wiem czy ma być porostu przykręcona tak jak leci czy silnik unieść delikatnie np. na lewarku i wtedy ja przykręcić..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...