Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjące i syczące turbo 1.9 tdi b6


Staszekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z samochodem. W sumie nie wiem czy to problem, gdyż przesiadlem się z bezszelestych benzyn. Otóż sprawa wygląda tak, że turbina, albo to coś, wyje mi na zimnym silniku. Myślę tak bo gdy dodaję gazu, to ponad 2000 rpm wszystko ustaje. Również mam problem z przyzwyczajeniem się do gwizdania turbiny, a ta gwizdze od 1700 aż do samego końca. Gdy odpuszczam gaz na biegu również gwizdze. Byłem z autem w serwisie, turbina nie ma luzow i jest sucha jak wior. Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak gazujesz zimną to nic dziwnego że gwiżdze moja na zimnym nie przekracza nawet 2tys obrotow kolego

Jaki poziom oleju? jaki olej wlany? Po rozgrzaniu ustepuje?

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gazuje, dochodzę do 2100-2200 i nie śmiem jej więcej dawkować. Lekcje o jeździe dieslem odrobiłem, lecz nie byłem świadom dźwięków. Olej wczoraj wymieniony, wlali mi jakiegoś syntetycznego castrola, nie znam się, także więcej nie powiem. Dodam jeszcze, że jest to 131 konna wersja z 5 biegowym manualem, po chipie na 149KM/320 momentu. Czyżby to od tego? Wycie po rozgrzaniu ustępuje,syczenie jest cały czas.

Edytowane przez Staszekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak być kolego. Właściwie eksploatowana turbina nie wydaje takich dźwięków, jakie opisałeś. Jak sprawdzałeś tą turbinę? Twierdzisz, że nie ma luzu, bo pewnie sprawdzałeś ją nie tak jak powinieneś to zrobić. Aby właściwie sprawdzić turbo weź sobie je wyjmij i do wlewu oleju wlej troche benzynki ekstrakcyjnej w celu wymycia całkowitego resztek gęstego oleju, który może właśnie taki opór stwarzać, że wydaje ci się, że tego luzu nie ma. A jednak może go mieć i to nie mały - tak było też i u mnie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że auto nabyłem tydzień temu i nadal się douczam. Nie ja sprawdzałem,tylko serwis w dniu wczorajszym i powiedzieli że jak na razie jest ok. No nic skorzystam z tych jakże cennych opinii, sprawdzę, będę dalej nasluchiwal. Co dalej, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne turbiny syczą, świszczą a inne są całkiem cichutkie. Jeśli auto dobrze ciagnie i nie pije zbyt dużo oleju, ma moc to można uznać, że turbo jest sprawne. Mozesz zrobić logi i podrzucić.

Co to za program, że masz tylko 149/320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i kolego wyżej po części masz dużo racji. Wez sobie sprawdz bardzo dokladnie przestrzen wokol turbiny i sama turbine czy jest zalana olejem i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...