Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEX Słaby przepływ


barb123

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co może być powodem małego przepływu? Przepływomierz?

http://vaglog.pl/log_255128.html

http://vaglog.pl/log_255127.html

http://vaglog.pl/log_255129.html

Szczelność sprawdzona

Znalazłem trochę przepuszczający zaworek zwrotny nr 07C133529A - podłączony zaraz do kolektora

Przy sprawdzaniu odmy ucieka mi powietrze z oringu na plastikowym kolanku wychodzącym z bloku. Ma to jakiś negatywny wpływ?

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi na pb były rozumiem? jak na takie doładowanie to brakuje 10-15g, tak było od początku po programie czy po czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi na lpg. Było ok 190g z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 na lpg było? trudno ocenić jak to po programie czy przepływka zaniża czy co innego, jeśli wczesniej w takich samych warunkach na lpg było wiecej a dolot szczelny to można podejrzewać przepływke bo doładowanie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie nt korekty 033. Na gazie jak przy butowaniu puszcze pedał to przez chwile korekta idzie na +25. Wydaje mi się że ma to związek z pompowaniem reduktra. Jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie nt korekty 033. Na gazie jak przy butowaniu puszcze pedał to przez chwile korekta idzie na +25. Wydaje mi się że ma to związek z pompowaniem reduktra. Jak myślisz?

Trudno stwierdzić, może tak być, mocno napompowany reduktor może powodować że wtryski lpg maja trudności z otworzeniem się, ale to jest tylko chwilowe i pewnie nie wpływa na nic szczególnie. Możesz też sprawdzić czy na pb też tak czasem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pb tak sie nie dzieje. Zawyża mi to korekte dlugoterminowa. Mam na 033 na ogól na minusie troche, ale przez te skoki do +25 po odpuszczeniu gazu korekta dlugoterminowa jest +5-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno troche uwierzyć że taki skok chwilowy wpływa na korekte długoterminową, ogólnie po odpuszczeniu gazu ciężko żeby było idealnie bo czasy są bardzo krótkie a wtryskiwacz lpg nie jest tak precyzyjny jak pb do tego dochodzi jeszcze kwestia ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chwilowe, ale przy każdej zmianie biegu odpuszczam gaz i korekta na plus idzie. Jeżdząć po mieście dość częst się zmienia biegi...


Forumowy fachowiec doradził mi zeby zwiekszyc dawkę gazu dla czasów poniżej 2,5ms i obrotów powyżej 1500rpm zeby uniknąc tych skoków koretekty.

Kto wie jak to zrobic w LPG Techu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...