Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie


NrXPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni jestem wlascicielem Audi A4 B5 1.6 ADP. Niestety zauwazulem ze auto spala sporo benzyny, w trasie potrafi spalac kolo 10 litrow. Na dodatek zauwazylem ze gdy silnik jest zimny ma jakby wiekszego kopa, a gdy sie rozgrzeje to potrafi nawet lekko przerywac gdy wcisnie sie mocniej pedal gazu, wczesniej bylo gorzej ale po przeczyszczeniu przepustnicy jest troche lepiej. Na dodatek nie wiem jak z temperatura silnika bo u mnie z tego co sprawdzalem na panelu klimatronika nagrzewa sie po odpaleniu do 50 stopni i gdy jezdze w trasie to takze utrzymuje sie temperatura kolo 50 stopni, po miescie podkakuje do 60, za to u kolegi w Audi z tym samym silnikiem temperatura jest wyzsza bo kolo 70 stopni w trasie, wspominam o tym bo niewiem jaka powinna byc prawidlowa temperatura silnika i czy ma to jakis wplyw na spalanie. Moze ktos sie spotkal z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik sie nie dogrzewa to więcej pali. Temperatura powinna oscylować w granicach 90st. Sprawdź termostat, prawdopodobnie on jest winowajcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzany silnik wieksze spalanie,90 stopni ma sie utrzymywać po nagrzaniu,Najpierw zmień termostat.Tylko dobrej firmy.Pózniej wrucimy do spalania.Co do przerywania jak piszesz nagrzeje sie przerywa do wymiany świece a najlepiej komplet z przewodami.Zimne świece inaczej zachowują sie niż nagrzane przy jakimś uszkodzeniu lub zużyciu jednej z nich.Wymień to i zobacz

Edytowane przez lukasz2107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wymienie termostat, swiece i przewody i dam znac czy wszystko powrocilo do normy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oi sprawdz czy żadne koło ci sie nie grzeje.a dla amatorów rozpedż sie so 20 na godz wrzuć na luz i zobacz czy auto zatrzyma sie odrazu czy normalnie sunie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, po kupnie zmienialem tarcze i klocki bo poprzednie byly dosc zuzyte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo bylo u mnie po kupnie. Kompletnie sie nie dogrzewal silnik. Wymienilem termostat, czujnik temp, swiece i kable. Teraz wszystko śmiga.

Wysłane z mojego PMT7077_3G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kiper9701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...