Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka opona 195/65 czy 195/50 ?


Zivia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić na lato nowe oponki UNIROYAL RainSport 3 lecz nie ma ich w rozmiarze 195/65 r15 teraz moje pytanie brzmi czy jest jakaś różnica w jedzie na oponie z innym profilem ?? Obecnie jeżdżę na 195/65 r15 (zimówki) dodam że mieszkam na wsi i dojazd do domu mam drogą gruntową.Bo waham się czy kupić

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-195-50r15-82v-uniroyal-rainsport-3-i6081905933.html

czy

http://allegro.pl/4-opony-letnie-195-65r15-91h-uniroyal-rainexpert-3-i6081807765.html

a i pytanie czy na profilu 50 nie będzie jakieś dużej luki pomiędzy kołem a błotnikiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 195/50/15 nie sprawdzi się w b5. Licznik będzie znacznie przekłamywać w górę a samo auto na takich kołach będzie wyglądać dziwnie. Na tym rozmiarze będziesz miał o 10% mniejszą średnicę koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć rozmiar 205/60/15, to zamienny rozmiar i może takie Uniroyale znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na Yokohamy http://www.ceneo.pl/16001835. Podobno rewelka jeśli chodzi o tę półkę cenową. Jest jeszcze nieco droższy i nowszy model AE50, który ma jeszcze lepsze parametry. Laczek ma doskonałe wyniki w hamowaniu na mokrej nawierzchni i nie traci tym samym na osiągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na Yokohamy http://www.ceneo.pl/16001835. Podobno rewelka jeśli chodzi o tę półkę cenową. Jest jeszcze nieco droższy i nowszy model AE50, który ma jeszcze lepsze parametry. Laczek ma doskonałe wyniki w hamowaniu na mokrej nawierzchni i nie traci tym samym na osiągach.

Zostanę raczej przy UNIROYAL bo na nich jeździłem i wiem co potrafią nie mówię że Yokohamy są złe tylko nie miałem styczności z tą oponą a na opinie w internecie jestem sceptycznie nastawiony ale dziękuje za propozycję ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał najlepszą cenę do jakości.Etykiety lepsze i masz najwyższą półkę w takiej samej cenie.Ja bym się nie zastanawiał.Niecała 100 na komplecie to jeszcze dostaniesz też Dunlopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał najlepszą cenę do jakości.Etykiety lepsze i masz najwyższą półkę w takiej samej cenie.Ja bym się nie zastanawiał.Niecała 100 na komplecie to jeszcze dostaniesz też Dunlopy :)

piszesz o Yokohama? Cena do jakości rzeczywiście jest bardzo dobra. Etykieta mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yokohama.Opony z najwyższej półki ale u nas trochę niedoceniane i pomijane.Nie jeździłem nigdy na takich ale te literki na etykietach chyba o czymś świadczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yokohama.Opony z najwyższej półki ale u nas trochę niedoceniane i pomijane.Nie jeździłem nigdy na takich ale te literki na etykietach chyba o czymś świadczą :)

teraz byłem na motor show w Poznaniu i były auta z BTCC i były oklejone naklejkami Yokohama. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne.Zawsze można można ładować 19 a potem szukać najtaniej chinoli.Do B5 195/15/65 i jest git.Kupiłem kiedyś Bridgestone Turanza do poprzedniej B5 i zrobiłem 60 tysi.Bieżnik jeszcze dobry ale trzeba wywalić bo już stare.Szwagier musi to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak kupiłem rain expert 3 i powiem tak że jestem bardzo zadowolony. Jeżeli nie ruszę z piskiem to opony nie tracą przyczepności nawet jeżeli szosa jest mokra z ręką na sercu mogę polecić te opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś.Bo mają nośność 91.teraz na to uwagę zwróciłem.A te pierwsze co wrzuciłeś mają raptem 82.Według mnie za mało dla B5.82 to jest nośność dla mniejszych,lżejszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niby czegoś dowodzi? Durex też by mógł być.

dowodzi chociażby

tego że byle jaka marka nie ma aż takiego know how by zapewnić odpowiednią jakość opon na wyścigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być marketing. Kto zapłaci więcej, ten ma reklamę. Nie ujmuję nić temu producentowi, tylko przedstawiam realia dzisiejszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być marketing. Kto zapłaci więcej, ten ma reklamę. Nie ujmuję nić temu producentowi, tylko przedstawiam realia dzisiejszych czasów.

ja wszystko rozumiem. Biorę to również pod uwagę, przy czym tego rodzaju firmy również biorą pod uwagę jak taki sponsoring wpływa na ich wizerunek. Jeśli nie umieliby takich opon wyprodukować i byłby do kitu to potencjalna strata wizerunku mogłaby okazać się bardzo duża (gdyby to się wydało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...