Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaka opona 195/65 czy 195/50 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam zamiar kupić na lato nowe oponki UNIROYAL RainSport 3 lecz nie ma ich w rozmiarze 195/65 r15 teraz moje pytanie brzmi czy jest jakaś różnica w jedzie na oponie z innym profilem ?? Obecnie jeżdżę na 195/65 r15 (zimówki) dodam że mieszkam na wsi i dojazd do domu mam drogą gruntową.Bo waham się czy kupić

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-195-50r15-82v-uniroyal-rainsport-3-i6081905933.html

czy

http://allegro.pl/4-opony-letnie-195-65r15-91h-uniroyal-rainexpert-3-i6081807765.html

a i pytanie czy na profilu 50 nie będzie jakieś dużej luki pomiędzy kołem a błotnikiem ??

Opublikowano

Rozmiar 195/50/15 nie sprawdzi się w b5. Licznik będzie znacznie przekłamywać w górę a samo auto na takich kołach będzie wyglądać dziwnie. Na tym rozmiarze będziesz miał o 10% mniejszą średnicę koła.

Opublikowano

Możesz wziąć rozmiar 205/60/15, to zamienny rozmiar i może takie Uniroyale znajdziesz.

Opublikowano

zobacz sobie na Yokohamy http://www.ceneo.pl/16001835. Podobno rewelka jeśli chodzi o tę półkę cenową. Jest jeszcze nieco droższy i nowszy model AE50, który ma jeszcze lepsze parametry. Laczek ma doskonałe wyniki w hamowaniu na mokrej nawierzchni i nie traci tym samym na osiągach.

Opublikowano
  • Autor

zobacz sobie na Yokohamy http://www.ceneo.pl/16001835. Podobno rewelka jeśli chodzi o tę półkę cenową. Jest jeszcze nieco droższy i nowszy model AE50, który ma jeszcze lepsze parametry. Laczek ma doskonałe wyniki w hamowaniu na mokrej nawierzchni i nie traci tym samym na osiągach.

Zostanę raczej przy UNIROYAL bo na nich jeździłem i wiem co potrafią nie mówię że Yokohamy są złe tylko nie miałem styczności z tą oponą a na opinie w internecie jestem sceptycznie nastawiony ale dziękuje za propozycję ;pp

Opublikowano

Kolega podał najlepszą cenę do jakości.Etykiety lepsze i masz najwyższą półkę w takiej samej cenie.Ja bym się nie zastanawiał.Niecała 100 na komplecie to jeszcze dostaniesz też Dunlopy :)

Opublikowano

Kolega podał najlepszą cenę do jakości.Etykiety lepsze i masz najwyższą półkę w takiej samej cenie.Ja bym się nie zastanawiał.Niecała 100 na komplecie to jeszcze dostaniesz też Dunlopy :)

piszesz o Yokohama? Cena do jakości rzeczywiście jest bardzo dobra. Etykieta mówi sama za siebie.

Opublikowano

Tak Yokohama.Opony z najwyższej półki ale u nas trochę niedoceniane i pomijane.Nie jeździłem nigdy na takich ale te literki na etykietach chyba o czymś świadczą :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Tak Yokohama.Opony z najwyższej półki ale u nas trochę niedoceniane i pomijane.Nie jeździłem nigdy na takich ale te literki na etykietach chyba o czymś świadczą :)

teraz byłem na motor show w Poznaniu i były auta z BTCC i były oklejone naklejkami Yokohama. :)

Opublikowano

I to niby czegoś dowodzi? Durex też by mógł być.

Opublikowano

Nie no jasne.Zawsze można można ładować 19 a potem szukać najtaniej chinoli.Do B5 195/15/65 i jest git.Kupiłem kiedyś Bridgestone Turanza do poprzedniej B5 i zrobiłem 60 tysi.Bieżnik jeszcze dobry ale trzeba wywalić bo już stare.Szwagier musi to zrobić :)

Opublikowano
  • Autor

Ja jednak kupiłem rain expert 3 i powiem tak że jestem bardzo zadowolony. Jeżeli nie ruszę z piskiem to opony nie tracą przyczepności nawet jeżeli szosa jest mokra z ręką na sercu mogę polecić te opony

Opublikowano

I dobrze zrobiłeś.Bo mają nośność 91.teraz na to uwagę zwróciłem.A te pierwsze co wrzuciłeś mają raptem 82.Według mnie za mało dla B5.82 to jest nośność dla mniejszych,lżejszych aut.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I to niby czegoś dowodzi? Durex też by mógł być.

dowodzi chociażby

tego że byle jaka marka nie ma aż takiego know how by zapewnić odpowiednią jakość opon na wyścigi.

Opublikowano

Równie dobrze może to być marketing. Kto zapłaci więcej, ten ma reklamę. Nie ujmuję nić temu producentowi, tylko przedstawiam realia dzisiejszych czasów.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Równie dobrze może to być marketing. Kto zapłaci więcej, ten ma reklamę. Nie ujmuję nić temu producentowi, tylko przedstawiam realia dzisiejszych czasów.

ja wszystko rozumiem. Biorę to również pod uwagę, przy czym tego rodzaju firmy również biorą pod uwagę jak taki sponsoring wpływa na ich wizerunek. Jeśli nie umieliby takich opon wyprodukować i byłby do kitu to potencjalna strata wizerunku mogłaby okazać się bardzo duża (gdyby to się wydało).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.