Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc z szybami


Toomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę mój problem bo jest dość dziwny.

Wiec tak. Posiadam 2 elektryczne szyby z przodu. I tak...

(2 guziki od kierowcy) guzik od szyby kierowcy ładnie otwiera ale zamyka juz z przycieciami ale guzik szyby pasażera szybę zamyka ale otworzyć juz nie chce. Guzikiem pojedynczym od strony pasażera otworze i zamknę szybę juz normalnie. Domykane z kluczyka i otwieranie z kluczyka działa prawidłowo. I moje pytanie czy można te guziki jakoś naprawić ? Najlepiej bez rozbierania dzwi ?? Bo chyba mechanizmy, silniczki są sprawne patrząc na zachowania ów szyb. Czy najlepiej nowe kupić ? Bo np. Na Aledrogo nie mogę ich znalesc a w serwisie za guziczki 130zl +80km drogi do najbliższej placówki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rozbierania drzwi się nie obejdzie, najlepiej rozebrać i zobaczyć czy styki są w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można je przeczyścić jakimś płynem z góry psiknąć do środka czy coś takiego. Coś gdzieś kiedyś słyszałem ze takie coś się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marne szanse bo przycisk jest kryty i raczej nic nie zdziałasz, rozebranie tapicerki to 5 min roboty, problemem może mogą być tylko ułamane zatrzaski, ale kupisz je za niecałe 2 zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam tak, że w jedną stronę nie działają. Problem albo przycisk i styki, albo wiązka. Domyślam się, że żaden bezpiecznik by tak głupio nie zrobił.

Silniczek jest dobry na bank bo sprawdzałem (niestety kupiłem drugi, gdyż na początku objawy były trochę inne..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się do tematu. Mam podobny, choć nieco inny problem z szybami, który ujawnił się niedawno. Mianowicie czasami zdarza się, że uchylone szyby elektryczne nie chcą się zamknąć - jadą tylko w dół, czyli mogę je do końca otworzyć. Ale do góry nie reagują. Występuje to okresowo, bo po jakimś czasie (raz po 5 min, innym razem po 30 min) nagle można je zamknąć. Ta usterka, jak wystąpi to od razu w 2 szybach na raz (tył mam na korbki). Szukam mądrej głowy, która mogłaby coś podpowiedzieć, gdzie szukać powodu. Czy to moduł komfortu? Słaby aku? Poza tym inne systemy (oświetlenie, centr. zamek, lusterka) działają dobrze. Dodam, że zauważyłem że muszę co jakiś czas od nowa adaptować całkowite zamykanie i otwieranie szyb z przytrzymanego guzika w drzwiach, tak jak by tracił pamięć tej funkcji.

Po podłączeniu vagiem wychodzą 4 błędy w module komfortu:

4 Faults Found:

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 37-00 - Faulty

01332 (czyli tak samo po stronie pasażera jak powyżej)

01035 - Electric Window Thermal Protection Active; Passenger 35-10 - - - Intermittent
01034 (czyli i tak samo u kierowcy)

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Może ktoś miał podobnie.

Edytowane przez sztandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się do tematu. Mam podobny, choć nieco inny problem z szybami, który ujawnił się niedawno. Mianowicie czasami zdarza się, że uchylone szyby elektryczne nie chcą się zamknąć - jadą tylko w dół, czyli mogę je do końca otworzyć. Ale do góry nie reagują. Występuje to okresowo, bo po jakimś czasie (raz po 5 min, innym razem po 30 min) nagle można je zamknąć. Ta usterka, jak wystąpi to od razu w 2 szybach na raz (tył mam na korbki). Szukam mądrej głowy, która mogłaby coś podpowiedzieć, gdzie szukać powodu. Czy to moduł komfortu? Słaby aku? Poza tym inne systemy (oświetlenie, centr. zamek, lusterka) działają dobrze. Dodam, że zauważyłem że muszę co jakiś czas od nowa adaptować całkowite zamykanie i otwieranie szyb z przytrzymanego guzika w drzwiach, tak jak by tracił pamięć tej funkcji.

Po podłączeniu vagiem wychodzą 4 błędy w module komfortu:

4 Faults Found:

 

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 37-00 - Faulty

01332 (czyli tak samo po stronie pasażera jak powyżej)

01035 - Electric Window Thermal Protection Active; Passenger 35-10 - - - Intermittent

01034 (czyli i tak samo u kierowcy)

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Może ktoś miał podobnie.

 

Witam, udało ci się zlokalizować usterkę ?

Ja właśnie nie mogę zasunąć szyby po stronie kierowcy i mam błąd 01034 electric window thermal protection active [emoji53]

 

Wie może ktoś jak to naprawić lub szybko zasunąć szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy jak te opisane w pierwszym poście, zdjąłem tapicerkę drzwi, rozebrałem panel od przycisków na części pierwsze, poczyściłem, poskładałem i przyciski działają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...