Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Duży pobór prądu przez wzmacniacz Bose

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość za ewentualne błędy. Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego tematu. Jeśli taki jest proszę o link.

Zaobserwowałem, że po tygodniu moje Audi A4 B6 nie chciało palić. Mam nowy akumulator Bosch 74Ah 680A. Zmierzyłem pobór prądu i po pół godziny amperomierz wskazywał 0,25A. Sprawdziłem bezpieczniki i po wyjęciu bezpiecznika od radioodtwarzacza pobór spadł do 0,01A. (Nie mam alarmu) Auto ma fabryczne radio i nagłośnienie Bose. Złodziejem prądu okazał się wzmacniacz. Po jego odpięciu pobór znacząco spada. Czy pozostaje on w spoczynku, czy być może płyty są zabrudzone i powstają jakieś mikro obwody, które biorą prąd? Czyściłem piny i nie pomogło. Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat.

Pozdrawiam

Opublikowano

Może wzmacniacz cały czas dostaje +12V na przewodzie REMOTE idącym od radia? Zobacz co się stanie po odpięciu radia.

Możliwe też, że wiązka się gdzieś przytarła i +12V REMOTE zwiera się z +12V ACC... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za wskazówkę. Nie jestem elektronikiem samochodowym z 20 letnim doświadczeniem, ale udało mi się to sprawdzić. Wnioski: REMOTE działa tak jak powinien, posprawdzałem i po wyłączeniu radia nie daje napięcia na wzmacniacz. Na elektrodzie znalazłem wpis, że ktoś miał podobny problem w A6 C5. Na płytkach wewnątrz wzmacniacza, z powodu kurzu i zabrudzeń powstawały jakieś małe zwarcia, które pobierały prąd. Wyczyściłem je specjalnym środkiem i mam nadzieję, że to pomoże. W tej chwili wzmacniacz schnie. Jutro sprawdzę czy pomogło i się odezwę...

Opublikowano

Oby to było to :)

Opublikowano
  • Autor

No niestety nie pomogło. Pobór dalej 0,25A. Nie bardzo wiem gdzie szukać. Możliwe że padł jakiś opornik we wzmacniaczu, ale to już poza moim zasięgiem. Nawet jeśli jest to kwestia wzmacniacza,to koszty oddania go do sprawdzenia i ewentualnej naprawy wyszłyby pewnie takie ile kosztuje dobry. A jest przecież sprawny. Rozkładam ręce. Jak już nic nie znajdę to założę jakiś wyłącznik na masę w bagażniku, żeby podczas dłuższego postoju nie brał prądu z akumulatora. Ma ktoś może jeszcze jakiś inny pomysł? Dzięki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.