Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dojscie do nagrzewnicy od strony sciany grodziowej


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest możliwość jakiegoś dojścia do nagrzewnicy od strony ściany grodziowej? Co roku mam problem z klimą, jak tylko zaczynam jej używać to śmierdzi, oczywiście odgrzybianie nic nie daje. Mam podejrzenie że właśnie od strony, z której dmucha wentylator, jest dywan z kurzu, który chłonie wilgoć, bo dawno nie widziałem mokrej plamy pod autem latem (wężyk jest drożny).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez zlej to dobrze spirytusem technicznym ,buteleczka po plynie do mycia okien do pelna i rozpylasz na rozpedzony na maxa wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było psikane, nic nie pomaga. Kiedyś zastanowiło mnie to, dlaczego nie mam mokrej plamy pod autem, wtedy sprawdziłem wężyk, i jest ok, jak wlałem trochę wody przez otwór wężyka od klimatyzacji schowka, to woda normalnie wyleciała pod autem, stąd mój wniosek że zebrał się syf, który chłonie wodę, i którego raczej nie usuną żadnymi psikaczami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wyczyścić kanał którym dmucha wentylator to najłatwiej to zrobić demontując sam wentylator.

Ja ostatnio czyściłem u siebie klimę i tak właśnie zrobiłem. Demontaż tego jest prosty, demontujesz schowek i wentylator masz przykręcony na 3 śrubkach (do jednej jest trochę słaby dostęp ale da się ją wykręcić).

Jak zdemontujesz wentylator to masz dobry dostęp do kanału powietrznego i można też wyczyścić druga stronę parownika klimy.

Do odkażania klimy polecam środek firmy Wurth o taki http://allegro.pl/wurth-serwisowy-odgrzybiacz-do-klimy-gratis-i6151109572.html

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś na czyszczeniu parownika sprzętem firmy Tunap? Rok temu skorzystałem z tej metody w Gdyni u pana Krystiana https://www.facebook.com/VAG-BAUER-Service-1503612316541427/ i mam spokój, bo też co chwilę śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem wentylator, ale nie mam pojęcia jak wyczyścić żeberka nagrzewnicy:/ Jestem prawie pewny że jest przypchany kurzem, bo skropliny nie lecą pod auto, a po kilku dniach używania klimy śmierdzi, do czasu aż wysuszę ją ciepłym powietrzem. Wężyk jest drożny, bo jak wleję trochę wody przez zaślepkę od węża do schowka to leci pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyciągnąłem wentylator, ale nie mam pojęcia jak wyczyścić żeberka nagrzewnicy:/

można zrobić jakąś szczotkę na przedłużce i przez kanał powietrza od wentylatora wyczyścić parownik z jednej strony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...