Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dioda od hamulca mruga


rojbert82

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnij VAG'a i sprawdz czy czasem komputer nie zgłosi jakichś błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jakich okolicznościach pojawił się problem może to nam coś podpowie. Druga sprawa A4 bez ABSu? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruga sprawa A4 bez ABSu? :shocked

:zemdlal: kazde A4 miało ABS w porze zimowej powinienes tego najlepiej doświadczyc :naughty: na sliskiej powierzchni jadac z niewielka predkoscia wcisnać hempel na maxa i poczujesz stukanie w pedał :kox: jesli rownież Ci miga kontrolka od ABSu to koniecznie musisz podłaczyc vaga :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod ten wątek ponieważ mam ten sam problem, a mianowicie

po włączeniu zapłonu i odpaleniu motoru jest OK, poziom płynu hamulcowego jest sprawdzony,

gdy jadę ok. 15km/h ABS działa a po przekroczeniu 20km/h zapala się kontrolka hamulca i ABS,

oczywiście w tym momencie ABS mówi "PA PA" i kółka się ślizgają.

Jeśli komuś pomogło samo skasowanie błędów dajcie znać. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod ten wątek ponieważ mam ten sam problem, a mianowicie

po włączeniu zapłonu i odpaleniu motoru jest OK, poziom płynu hamulcowego jest sprawdzony,

gdy jadę ok. 15km/h ABS działa a po przekroczeniu 20km/h zapala się kontrolka hamulca i ABS,

oczywiście w tym momencie ABS mówi "PA PA" i kółka się ślizgają.

Jeśli komuś pomogło samo skasowanie błędów dajcie znać.

sprawdźcie czujniki od abs-u przy kołach. one są na wcisk i czesto lubią sie wysuwać, dodatkowo mogło sie cos stać z którąś zębatka w kole. poszukajcie na forum jest trochę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod vaga i zobacz czu coś to da :wink4: być moze kostki przy kołach Ci nie łaczą od ABSu posprawdzaj je i zobacz czy to coś pomoże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;( sprawdziłem dzisiaj Vagiem i czujnik poszedł się wietrzyć, uszkodzenie mechaniczne. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na vagu wyszło ze uszkodzony mechanicznie???? :mysli: bo w sumie to zabrudzenie albo wysuniecie to jest uszkodzenie mechaniczne. napewno wiesz na którym kole jest problem. rozbierz to, wyczysc i przeglądnij dobrze moze poprostu przewód jest lekko nadtarty i jak zalepisz to na jakis czas bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt od 250 do 500 w zależności od czujnika, z tego co mi powiedział "majster" działa na zasadzie indukcji magnetycznej czyli czyszczenie odpada. Jeszcze sprawdze ten przewód ale Vag nienawiązałby z nim połączenia. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który czujnik sie zgłosił bo jak z przodu to zębatka jest na przegubie, no i raczej tylko wymiana jak cos nie chodzi, ale z tył w tarczy razem z łozyskiem jest taka płytka ponacinana. moze ona jest zabrudzona, albo gdzies przerdzewiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedział "majster" działa na zasadzie indukcji magnetycznej czyli czyszczenie odpada. :disgust:

Majster ma rację, Twoje wnioski są natomiast błędne. Zabrudzenie czujnika ma wpływ na jego funkcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> chciałem dzisiaj kupić ten nieszczęsny czujnik jednak są dwa rodzaje i żeby mieć właściwy musiałem tam zajrzeć. Okazało się że czujnik był w niewłaściwej odległości, został lekko przytarty przez zębatkę. Po ustawieniu w odpowiedniej odległości (1-7mm) problem został rozwiązany. Dodam tylko, że w dniu wystąpienia problemu wymieniałem wachacz i prawdopodonie został ruszony czujnik. :wallbash::polew:

sprawdźcie czujniki od abs-u przy kołach. one są na wcisk i czesto lubią sie wysuwać, dodatkowo mogło sie cos stać z którąś zębatka w kole. poszukajcie na forum jest trochę o tym.

Dzęki ozi_wells

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...