Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 00438 - pomoc w diagnozie


Fido29

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zwracam się do Was z prośbą w zdiagnozowaniu błędu 00438 w moim A4 b6 AVF 1.9 tdi. Po wymianie pompy z całym osprzętem nadal pokazuje złe wskazanie poziomu paliwa (ponad stanem rezerwy) w zbiorniku na zegarze wskazówkowym i fis (ikona dystrybutora). Był robiony reset zegarów poprzez odłaczenie akumulatora i bezpiecznika lecz nie pomogło.

Jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Dziś znalazłem taki wątek:

" Witam Panowie. Mam taki problem a mianowicie. Ostatnio zmieniłem moduł kierownicy z literką q na końcu. Zmieniałem ponieważ dorabiałem tempomat i pełen fis. Kodowanie poszło niby sprawnie jednak po podłączeniu adaptacji abs i esp. Wyskoczył błąd

00438 - Fuel Supply Sensor 2 (G169)
30-00 - Open or Short to B+.
Może to być całkowita zbieżność sytuacji albo faktycznie kodowanie zrypałem. Jeśli chodzi o objawy błędu. To zbiornik niby pełen a wskazuje pół jak dolewałem do pełna delikatnie się ruszyła, lecz mimo wszystko stanęło prawie na środku. Dodatkowo wyskakuje rezerwa na fisie.

I teraz pytanie czy może to być wina modułu ??

Witam Panowie problem rozwiązany jeśli komuś się przyda było jednak złe kodowanie.
W moim przypadku przy avancie kiery bez multi oraz manetce tempomatu i pełnego fisa powinno być
Grupa 16 01042
Grupa 17 02111

U Mnie poszło"

Czy taki problem może leżeć też w moim w moim czujniku paliwa (00438) ?


Witajcie! Właśnie wróciłem od Domina - najlepszego doktora od układu elektroniki :) Mistrz wydał diagnozę, że było wklepane pod mój model ZŁE KODOWANIE, bo od quattro.

Problemu nie ma, więc jeśli komuś przytrafi się taki błąd czujnika opisanego w pierwszym wątku, to proponuję sprawdzić ustawienia kodowania przed wymianą "bebechów" w zbiorniku paliwa.

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...