Skocz do zawartości

CzarekJ

Pasjonat
  • Postów

    257
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez CzarekJ

  1. Jak widać są i z kołem na 4 PK.
  2. Kompresor DENSO 6SEU12C - Audi A4 B6 2002 r. motor AWX. Napędzana oddzielnym paskiem. Montowana po prawej stronie silnika. Pierwsze modele A4 do 2003 roku. https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Kompresor-ukladu-chlodzenia-AUDI-A4-8E2%2C-B6%2C-8H7%2C-8HE%2C-A6-4B%2C-C5%2C-regenerowana-sprezarka-klimatyzacji-DENSO-6SEU12C%2C-klimatyzacja-do-samochodow-68354-/4124 lub kompresor https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Sprezarka-do-Klimatyzacji-AUDI-A4-NIPPONDENSO-7SEU16C-ORYGINALNE-Auto-Klimatyzacja-78381-/987 Kompresor DENSO 6SEU14 C. Montowana po stronie kierowcy, również sterowana zaworem. Napędzana tym samym paskiem co pozostałe agregaty. Modele A4 od 2003 roku. https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Kompresor-klimatyzacji-samochodowej-AUDI-A4-B6%2C-B7%2C-A6-4F2-oraz-SEAT-Exeo-3R2%2C-3R5%2C-regenerowana-sprezarka-DENSO-6SEU14C-OEM-8E0260805BJ%2C-8E0260805BA%2C-8E0260805AG%2C-8E0260805BF%2C-8E0260805AT%2C-czesci-ukladu-klimatyzacji-98928-/4450 Chyba że chodzi o inny motor, kompresor firmy ZEXEL lub samoróbkę.
  3. Niestety nie zgodzę się. Sterowanie wydatkiem sprężarki nie odbywa się cewką sprzęgła elektromagnetycznego a zaworem sterowanym impulsowo. Przynajmniej jest tak w modelu z 2002 roku i sprężarkami DENSO serii 12 montowanymi po stronie rozrusznika.
  4. Ja jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam i nie wprowadzam nikogo w błąd. Oryginalny 038103085C uszczelniacz nie jest zwykłym, którego sobie klubowicze wyobrażają.
  5. Nie zgodzę się. To nie są zwykłe uszczelniacze. Zwykły najczęściej jest silikonowy ze sprężynką, który potrafi zrobić rowek na wałku. Oryginalne uszczelniacze są z materiału PTFE i nie niszczą powierzchni wałka jak zwykłe uszczelniacze. Oczywiście każdy zdecyduje samodzielnie. Zwykły kosztuje 10 PLN a taki jak powinien być ponad 30 PLN a w serwisie ponad 100PLN.
  6. Witam serdecznie. Proszę o podanie namiarów na rzetelnego i sprawdzonego sprzedawcę wałków rozrządu. Potrzebuję zakupić wałek Kolbenschmidt do silnika AVF. Może ktoś z forum nimi handluje?
  7. CzarekJ

    Doładowanie, zegary..

    Powinien działać bez problemu. Jedyny problem to trójnik i wpięcie się w dolot, które w przypadku 1,9 TDI trzeba zrealizować w inny sposób, ale to nie problem.
  8. Olej wycieka z nieszczelnego układu smarowania pompy podciśnienia. Uszczelka prawdopodobnie do wymiany.
  9. Pomiary, pomiary i jeszcze raz pomiary. Czy było mierzone ciśnienie oleju silnikowego na wyjściu z pompy olejowej? Sprawdzałeś czy przypadkiem zaworek nadmiarowy nie został zablokowany? Jakie jest ciśnienie paliwa na pompie tandemowej? Jak długo utrzymuje się ono po wyłączeniu silnika? Jaki jest stan klinów ustalające koła rozrządu - małe i duże - na wale korbowym i pasku rozrządu? Czy koła rozrządu były zmieniane? Jeżeli tak to jakie mają oznaczenia? A teraz trochę filozofowania, proszę nie śmiać się. Moim zdaniem buczenie - to harmoniczne drgania akustyczne generowane przez układ mechaniczny ze sprzężeniem zwrotnym. Aby drganie (i połączone z nim efekty dźwiękowe powstały) cześć sygnału wyjściowego musi się "przedostać" na wejście. W odniesieniu do Twojego auta układ generacyjny i opisywane efekty mogą powstać gdyż: 1. Część spalin z kolektora wydechowego dostaje się do kolektora ssącego - np. nieszczelny, uszkodzony EGR. 2. Nieprawidłowości w układzie rozrządu -niedomykające się zawory, zbyt małe ciśnienie na hydroregulatorach, ścięte kliny kół rozrządu. Pomysłów mam jeszcze kilka. Postaraj się odpowiedzieć na powyższe pytania może uda się pomóc. Moim cichym "faworytem" jest układ smarowania silnika, który przy zbyt dużym ciśnieniu powoduje niedomykanie zaworów. Zaznaczam, że jestem samoukiem i mogę się mylić
  10. Ustaw śruby regulacyjne koła walka rozrządu na środku zakresu regulacji (potocznie fasolki) oraz napnij poprawnie pasek rozrządu. Powinno się poprawić.
  11. Ja polecam również wałki produkowane w Łodzi pod logiem NOCKENTECHNIK.
  12. Jakie jest ciśnienie paliwa na magistrali zasilającej?
  13. Czy w trakcie remontu były poprawiane gniazda pompowtryskiwaczy?
  14. Według mnie rodzaj świecy żarowej powinien być dobrany do oznaczenia pompowtryskiwacza z jakim świeca współpracuje. Moja teoria. Starsze rozpylacze (AR) kierowały wtryskiwaną dawkę paliwa bardziej skupioną w kierunku tłoka i możliwe, że żaden z 5 strumieni nie "omiatał" świecy - dlatego też są one dłuższe aby sięgnęły do mieszanki paliwa i powietrza. W nowszych wtryskiwaczach (BA) strumienie rozchodzą się bardziej na "boki" i do tego jeden z nich natrafia na swojej drodze świecę żarową, która może być krótsza. Podsumowując, jak ja to robię. Jak w oryginale były czarne - montować czarne lub zielone. Jak w oryginale były zielone - montować tylko zielone. (chociaż na czarnych tez zapali ). Oczywiście mowa o świecach na te same napięcie. To jakie świece żarowe montuję - dobieram do końcówki oznaczenia wtryskiwacza. To tylko moja teoria - NIE WIEM, CZY PRAWDZIWA I NIE BIORĘ ZA NIĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI. Zapewne teoria potwierdzi się, jak w ETKA okaże się, że świece żarowe zmieniono w tym samym czasie co pompowtryskiwacze.
  15. Dla zainteresowanych. Tak wyglądają świece żarowe (dłuższa-zielona i krótsza-czarna) widziane od strony tłoka. Żaden z obu typów nie koliduje z tłokiem.
  16. CzarekJ

    Zawór N75

    Oba zaworki mają po 3 wyjścia, tylko w jednym z nich został założony filterek a w drugim nie ma tego filterka a wolne wyprowadzenie trzeba podłączyć do filtra powietrza silnika.
  17. Testował kolega wałki firmy nockentechnik?
  18. Ja bym sprawdził wąż odpływu oleju z turbiny.
  19. Ostatnie biegi nie mają jednakowych przełożeń - sprawdź w ETKA. Prędkości maks. nie są takie same - sprawdź w instrukcji. 6B jest nawet wolniejsza.
  20. Zawory tylko z zewnątrz wyglądają identycznie. W środku mają inne średnice i NIE SĄ ZAMIENNE. U mnie wystarczyło wyczyszczenie.
  21. Prawdopodobnie zerwałeś gumowe sprzęgło na kole od rozrządu, ewentualnie został ścięty klin na wałku rozrządu. Głowica do roboty.
  22. CzarekJ

    Podciśnienie AVF

    Najlepiej podłączyć miernik bezpośrednio do króćca pompy. Jak pompa będzie sprawna to ci na wakuometrze zabraknie skali. Dla N75 minimalne ciśnienie aby zaworek mógł sprawne regulować turbo to 0,6. Chyba jest też nieszczelność bo powoli spada bez upuszczania na zaworkach. napompuj i zostaw na kilka minut do sprawdzenia czy uchodzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...