Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe sprzęgło i szarpanie przy ruszaniu pod obciążeniem


Samuraj12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wymieniłem kompletne sprzęgło sachs plus łożysko. Przez kilka dni wydawało się być super ale po pewnym czasie zauważyłem że jak jadę z kimś, to przy dynamicznym ruszeniu czuje jakby trzykrotne szarpnięcie. Podobnie miałem na starym sprzęgle ale było to znacznie bardziej odczuwalne. Efekt jest największy przy 4 osobach na pokładzie. Czy to normalne? Czy to podlega reklamacji? A może to nie sprzęgło? Przy okazji powiem że 2 bieg ciężej wchodzi na zimnym silniku no ale to pewnie synchronizator.

Pozdrawiam
Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki skrzyni silnika

Ok sprawdzę, dzięki!

A czy normalne jest, że pedał sprzęgła wibruje? Po wymianie wibrował bardzo delikatnie, teraz jest to stanowczo dobrze odczuwalne przy lekkim naciśnięciu pedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy dwumasy ktora klasyfikuje sie do wymiany wiec nie wiem co tam Ci ten mechanik porobił :D

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy dwumasy ktora klasyfikuje sie do wymiany wiec nie wiem co tam Ci ten mechanik porobił :D

a jak sprawdzić czy oby na pewno to dwumasa? Jakiś sprytny test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy dwumasy ktora klasyfikuje sie do wymiany wiec nie wiem co tam Ci ten mechanik porobił :D

a jak sprawdzić czy oby na pewno to dwumasa? Jakiś sprytny test?

Daj znać jak dojdziesz co jest powodem tego potrójnego trzęsienia. Ja tak mam mimo ze sam jade ale tylko juz na rozgrzanym aucie. Nie idzie płynnie ruszyć , podczas puszczania sprzegla wlasnie tak pare razy zatrzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoki bieg mała predkosc samochodu, gaz do dechy jak bedzie szarpał to dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakis lewy dwumas ci sie trafil albo mechanik wogole go nie zmienil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa a nie dwu-mas !!!! skoro był wymieniony na nowy 

U Mnie dokładnie tak samo było delikatne szarpanie przy ruszaniu na 1szym biegu , diagnoza wszelkich (mechaników , wróżbitów ,znawców) sprzęgło kompletne trzeba wymienić !!!

wymieniłem na nowy zestaw sachs cały komplet (dwu-mas, docisk, tarcza, łożysko) i co ??? jak trzepało przed tak i po wymianie . Już nie wspomnę jak trzepało Mną 2,5 tysiaka wyje....  :facepalm: bo po demontażu okazało się iż sprzęgło w bardzo dobrym stanie ,no ale jak rozgrzebane i kupione to już wymieniłem.

Następna diagnoza, wszelkich (mechaników , wróżbitów ,znawców) Poduszki silnika , jak kazali tak zrobiłem wymieniłem obydwie i co ???? i dalej wielkie gówno ,dalej trzepie kolejne 800zł w błoto. :facepalm: :facepalm: 

Zwątpiłem ,pewnie ten typ tak ma ..... to było około 1,5 roku temu ,tak jeździłem cały czas , zastanawiając się jak auto za tyle siana może tak trzepać ,szlak mnie powoli trafiał ,do wczoraj 

Postanowiłem wymienić płyn hamulcowy w całym układzie bo raczej od nowości nie był wymieniany ( auto ma już 8 lat )  a wiec wszystkie koła przelane , odpowietrzone i przyszedł czas na sprzęgło tak samo przelane i odpowietrzone ( to co tam było to ciężko nazwać płynem ,to był czarny gęsty żur ) po operacji pedał sprzęgła leciutko chodzi , i szarpanie zniknęło w 100%      prawdopodobnie wysprzęglik podczas zwalniania sprzęgłą przycinał się co powodowało poszarpywanie

do wczoraj jestem posiadaczem można by tak  powiedzieć zupełnie innego auta  :banan:  

Wszystkim z podobnym problemem ,proponuje zacząć od wymiany płynu w układzie hamulcowo sprzęgłowym , zdecydowanie tańsza opcja ,niż wymiana sprzęgła i poduszek silnika  (  Jak wszystko idzie gładko 2 godzinki pracy ,i 2 litry płynu hamulcowego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo co było u kolegi napisane w poście wyżej. Nie zawsze ale dość często i muszę manipulować sprzęgłem i gazem żeby auto nie zgasło. Myślałem że to dwumas może być do wymiany.  U mnie przebieg 217tyś. Innych zużyć sprzęgła nie widzę. 

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2017 o 16:54, Osta napisał:

Mam dokładnie to samo co było u kolegi napisane w poście wyżej. Nie zawsze ale dość często i muszę manipulować sprzęgłem i gazem żeby auto nie zgasło. Myślałem że to dwumas może być do wymiany.  U mnie przebieg 217tyś. Innych zużyć sprzęgła nie widzę. 

spróbuj najpierw płyn wymienić w układzie halmulcowo-sprzęgłowym  u mnie wymiana kompletnego sprzęgła nie rozwiązała problemu ,przeczytaj post wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...