Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

otóż od kilku dni mam następujący problem:

Problem z odpalaniem na zimnym jak i na ciepłym silniku. Trzeba dłużej pokręcić, jednak jeśli odczekamy około 10s to pali na tyk.

Szukałem na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi. Wszystko co znalazłem, to sprawdzałem na bieżąco jednak nie dało to żadnego efektu.

Co zrobiłem:

-sprawdzałem komputerem, zero błędów,

-rozebrałem tapicerkę i sprawdziłem napięcie na pompie paliwka, prawidłowo, dostaje 12V na okolo 2s,

-odpiąłem przełącznik świateł, włączone światła, nie pomogło

Zauważyłem, że jak przekręcę stacyjkę i odczekam około 10s to odpala prawidło od strzała.

Jaki czas temu z powodu zabrudzonego odpływu zamoczyły mi się przekaźniki pod maską. Przed wysuszeniem włączał mi się wentylator klimatyzacji.

Wysuszyłem je i wyczyściłem, wszystko było ok.

Ostatnio wymieniłem także termostat i czujnik temperatury.

Problem pojawił się po wymieniane czujnika temperatury jednak wątpię, że jest on powodem problemów. Przypuszczam, że to zbieg okoliczności, ale odpiąłem go do testów, jednak dalej auto zapala z problemem.

Jakieś pomysły? Co sprawdzić?

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez kubryb

Opublikowano

Zauważyłem, że jak przekręcę stacyjkę i odczekam około 10s to odpala prawidło od strzała.

Nie wiem czy kolega zapomniał czy podpuszcza ale w Dieslach jest coś takiego jak podgrzewanie świec zanim się motor uruchomi.

Opublikowano
  • Autor

Tak wiem :) Od lat jeżdżę dieslami, tego mam od miesiąca i jak go kupiłem to po zgaśnięciu kontrolki zapalał od strzała. Więc gasła kontrolka z świec i po 1-2s zapalałem i nie było problemu.

Od tygodnia ma problemy i trzeba bardzo długo czekać.

Opublikowano

Pompka w baku załącza sie zaraz poprzekreceniu kluczyka? Sciąg dopływ z baku do filtra paliwa (przed filtrem) i włóż do słoika i sprawdz ile ropki wyleci.

Konektory na pd podoginaj, logi zrób popatrz jakie błędy.

Ale tak na mój rozum to problem jest z prądem albo rozrusznikiem( za wolno kręci)

Akumlator moze dokonuje zywota

Rozrusznik kreci żwawo czy tak slamazarnie gdy nie odpala?

Otórz gdy tobie świece podgrzeją spada napięcie w aku i rozrusznik za wolno kręci a jak chwile odstoi chociażby te 10s to prawie sie troche zbierze. Spróbuj podładować aku.

Opublikowano
  • Autor

W weekend podładuje akumulator i zobaczę :) Też takie miałem podejrzenia ;) Oby to było to.

POTWIERDZONE:

Akumulator podładowany i zapala normalnie, nie trzeba tak długo czekać. Temat do zamknięcia a mnie czeka zakup nowego akumulatora.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez kubryb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.