Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie kosztorysu naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno koleżanka miała stłuczkę, na szczęście nie z jej winy. Początkowo Alianz bez oględzin zaproponował ok 900zł, oczywiście się nie zgodziła na to. Przyjechał rzeczoznawca porobił fotki, pomiary i przyszedł niedawno email z kosztorysem naprawy. Chciałbym aby ktoś kumaty spojrzał czy nie są zaniżone koszta naprawy, roboczogodzin i czy uda coś się z tego jeszcze ugrać.

Kosztorys: http://hostuje.net/file.php?id=03a10a0a5140453f54e8e10e377df1df

Szczerze to jestem pewien że udałoby mi się poskładać to auto w cenie do 1k, ale może by jej chociaż na jakieś "waciki" zostało :grin:

Jeśli chodzi o wymianę zderzaka i lampy, mogę się domagać aby to było nie części zamienne lecz oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys jest rażąco zaniżony. Stawka rbg w serwisie to zwykle ponad 100 zł. Przy szkodzie z OC sprawcy masz prawo do części nowych i oryginalnych. Zatem na samych częściach ubezpieczyciel zaoszczędził około 2 tyś. Niedopuszczalne jest zastosowanie jednego reflektora w zamienniku ( jeden oryginał został, nieuszkodzony) drugi musi być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pisać odwołanie? Moglbys mi podac konkretny paragraf ktory mowi o tych reflektorach? Dzięki za pomoc :hi:

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


paragraf ktory mowi o tych reflektorach?
Nie ma konkretnego paragrafu, ale reflektor innej marki będzie dawał inne światło. Ponadto przywrócenie do stanu sprzed wypadku (w przypadku szkody z OC sprawcy) jest równoznaczne z wymianą uszkodzonych części na takie same, czyli oryginalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...