Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośne tarcie przy hamowaniu


Arthur_tt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Pisze tego posta z prośba bo jednak się poddałem i nie moge znaleźć przyczyny tego co się dzieje a dzieje się następująco. Pierwszy raz poczułem mocne tarcie jak wchodziłem w zakręt (w lewo) i musiałem mocno zahamować. Tarcie jest tak mocne o donośne ze czuje go na pedale hamulca i znajomy na siedzeniu pasażera czuje to tak samo na podłodze :confused4: teraz od jakiegoś czasu nasila się tarcie, zawsze dochodzi do niego jak już dohodowując np do świateł. jest to chwilowe tarcie i przestaje, wydaje mi sie ze w prawym kole, pomóżcie bo nie wiem co sie dzieje a jadę za miesiąc do polski (1600km) i chial bym dojechać bezpiecznie. Aha dwa miesiące temu byl wymieniony przegub w prawym kole. I wymieniony był dobrze. Chyba dobrze :confused4: Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od zajrzenia do klocków z przodu i tyłu. Nie ma znaczenia kiedy je wymieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tarcze i klocki. Sprawdź czy zaciski prawidłowo "pływają" i czy klocek bierze całą swoja płaszczyzną. Czasem zdarza się że jarzmo zacisku z którejś strony stoi i klocek łapie tylko dolną albo górna częścią.

Jakiej firmy zakładałeś tarcze i klocki ?

Na pewno to nie jest abs? Jak się czujnik poluzuje to np. przy dohamowywaniu pod światłami abs potrafi się załączyć ( ja tak miałem ) i wtedy sie czuje takie delikatne grzechotanie na pedale hamulca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...