Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie uszczelki pod głowicą :( 1.6 AHL


180damian180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam auto dobre pół roku. Niedawno zaczęła się akcja z twardymi przewodami, ubytkami płynu chłodzącego, i wyrzucaniu go po odkręceniu korka w zbiorniczku wyrównawczym, dodatkowo słyszalne bulgotanie w nagrzewnicy. Decyzja mechanika: walnięta uszczelka pod głowicą. Wczoraj odebrałem auto, przewody nie są twarde i nie wyrzuca już płynu, ale jest inny problem. Jadąc ok 100km/h sporadycznie podnosi się temperatura do 100'C, po czym wskazówka zaraz wraca na swoje miejsce. Dodatkowo dalej słychać bulgotanie w nagrzewnicy zaraz po odpaleniu :( Pompa wody, termostat i płyn nowe. Głowica splanowana i sprawdzona szczelność. Może ktoś podpowiedzieć o co tu chodzi? Może ktoś miał podobny przykład :(

Edytowane przez 180damian180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik był zalany płynem, dodatkowo przed walnięciem uszczelki wszystko było ok.


wczoraj jak wróciłem do domu, to próbowałem go poodpowietrzać ręcznie. Gniotłem dolny i górny przewód na rozgrzanym i odpalonym silniku przy odkręconym korku od zbiorniczka. Potem ogrzewanie na full przy jednej kresce nadmuchu, i zsuwałem jeden przewód z nagrzewnicy.


Witam. Nikt nic nie podpowie? Dzis dodatkowo walczylem z przepustnica. Kupilem uzywke, wyczyscilem na glanc i zalozylem. Wszystko pieknie hula, z tym ze przy zmianie biegu, badz przy wrzuceniu na luz bardzo wolno schodzi z obrotow, albo wogole nie schodzi do konca i trzyma 1400rpm... Jakies sugestie? Dodam ze stara wywalilem bo samochod gasl, dlawil sie i przygasal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zresetowac przepustnice, podlaczasz do kompa i trwa to 3 min ...

Wysłane z mojego PMT7077_3G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...