Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Świece żarowe


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio były delikatne mrozy i moja mała cos dziwnie paliła..tzn tak no ciężko i przez chwile trzymała obroty ok 1000 i zastanawiam sie czy mi nie padła któraś..nawet jak samochód stał 10 godzin w ciągu dnia to tez tak było...dodam ze bardzo krótko świeci kontrolka świec bo ok 2,3 sekundy a przebieg mam 190 000 wiec może przyszła na nie pora.. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie ostatniego przeglądu zagadałem znajomego mechanika na temat świec żarowych: twierdzi, że wymiana średnio raz na 6 lat.

Objawami są: oczywiście problemy z uruchomieniem i nierówna praca silnika. Twój opis pasuje do podanych przez niego objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocky

I nawet pasuje wiek samochodu. ok wielkie dzieki w wolnej chwili musze je sprawdzic :hi:

O wieku nawet nie chciałem pisać, że pasuje :)

Zresztą nie znam historii auta - może już były wcześniej wymieniane więc teoria z wiekiem nie sprawdziłaby się :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie były zmieniane bo mam całą historie napraw i nasz zachodni sąsiad serwisował do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie były zmieniane bo mam całą historie napraw i nasz zachodni sąsiad serwisował do końca...

To może rzeczywiście przyszła pora na wymianę.

Jednakże podpięcie vag'a pozwoli dowiedzieć się więcej co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to chyba je przebadam osobiście :>[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 22:31_________________________________________________No i niestety jedna odmowiła posłuszenstwa...Jakie polecacie Swieczki?? czytałem sporo i czy to prawda ze Beru ida na pierwszy montaż?? jak tak to mam ciekawa aukcje...

http://www.allegro.pl/item479049714_swiece_zarowe_beru_audi_skoda_seat_vw_1_9tdi.html

i co wy na to..nie za tanio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie ostatniego przeglądu zagadałem znajomego mechanika na temat świec żarowych: twierdzi, że wymiana średnio raz na 6 lat.

sporo ... osobiscie 1-2 lata .. max ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko NGK :P w zeszłym roku wymieniałem :P

4 szt cięzko wymienic trzeba zdejmowac filtr paliwa :P

ale trzesienie nie znikneło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie ale do silników avf i awx sa 2 rodzaje swiec 92mm i 96mm (długosc całkowita swiecy) czym one sie różnia czy tylko długoscia :mysli:ja u siebie wykreciłem mają dł. 96 mm z 4 padły 3

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tego to nie wiem jakie ja kupowałem :P

kupiłem NGK pod AVFa :) zaplaciłem cos około 250 zł za 4 szt

wkręciłem i jak narazie jest OK w zeszłą zime zapalał OK zobaczymy jak będzie w tą o ile będzie zima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to bedzie to samo ??

po calej nocy ( -1 stopien ), wsiadam do auta, kontrolka swiec pali sie nie dluzej niz 3sek, przekrecam kluczyk - silnik kreci dwie sek nie odpala wiec puszczam kluczyk, przekrecam jeszcze raz odpala natychmiast.

:mysli:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy świece mozna wymieni samemu czy trzeba jechac do mechanika?? słyszałem ze musi by ileś milimetrów wkrecona czy cos takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...