Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BFB - prośba o analizę logów - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :facepalm:,
Borykam się jakiś czas (od dwóch lat chyba) z niedoborem mocy, wymieniłem chyba wszystko co można była (zaworek zielony, DV, G83, N75, przepływkę, kompletna regeneracja turbiny ponieważ była pęknięta od strony gorącej) i cały czas auto nie ma odejścia,

Od pewnego czasu pojawia się błąd 17535.

Sprawdzałem N75 - lekko przepuszczał więc założyłem stary, który wydaje się być w lepszej kondycji, DV sprawny.

Układ szczelny.

Podczas robienia próby dynamicznej - wyskoczyły mi wczoraj błędy 16684 i 16686 (wypadanie zapłonów)

Dziś dla pewności jeszcze raz wykonałem logi:

dyn 002 033

http://vaglog.pl/log_259611.html

dyn 020 118

http://vaglog.pl/log_259608.html

dyn 003 115

http://vaglog.pl/log_259610.html

stat 001 030

http://vaglog.pl/log_259607.html

stat 003 031

http://vaglog.pl/log_259609.html

stat 002 032

http://vaglog.pl/log_259606.html

stat 115 033

http://vaglog.pl/log_259612.html

Po odpięciu wężyka od gruszki wykonałem wczoraj logi (na raty i nie do końca obrotów gdyż nie miałem na to warunków) 115 118:

http://vaglog.pl/log_259475.html

Nie zauważyłam żadnej różnicy, błąd nie pojawił się (komputer nie wykrył przeładowania)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Turbina jest napewno ok? po zdjęciu węzyka z gruszki powinna dużo więcej ładować, masz kata ? jak możesz to zrób jeszcze loga 118 z odpięta wtyczka z n75, no i napisz co z tym katem.

Opublikowano
  • Autor

Turbina jest napewno ok? po zdjęciu węzyka z gruszki powinna dużo więcej ładować, masz kata ? jak możesz to zrób jeszcze loga 118 z odpięta wtyczka z n75, no i napisz co z tym katem.

Turbina czy na pewno OK - po remoncie powiedziano mi że jest niczym nówka (po jej zamontowaniu i tak mocy nie było - auto jakby nie wkręcało się na obroty, tak jakby turbiny po prostu nie było). Kata mam - mój był wyjechany więc wsadziłem używkę (nie chciałbym się go pozbywać na rzecz rurki).

Sam myślę czy to nie kat a może sonda? Jeśli chodzi o loga z odpiętą wtyczką to co on ma pokazać - kiedyś odpiąłem wtyczkę i auto przeszło w tryb awaryjny (nie było różnicy w mocy)

Opublikowano

Gdyby turbo było ok to nie zachowywało by się tak po odpięciu węzyka z gruszki (no chyba że blokują się spaliny w wydechu dlatego pytałem Cię ok kata ale jeśli mówisz że wymieniony i na pewno ok i nie jest zatkany , log z odpiętą wtyczka ma pokazać jak ustawiona jest gruszka w turbinie.

Opublikowano
  • Autor

Gdyby turbo było ok to nie zachowywało by się tak po odpięciu węzyka z gruszki (no chyba że blokują się spaliny w wydechu dlatego pytałem Cię ok kata ale jeśli mówisz że wymieniony i na pewno ok i nie jest zatkany , log z odpiętą wtyczka ma pokazać jak ustawiona jest gruszka w turbinie.

Jutro lub pojutrze postaram się wykonać loga z odpiętą wtyczką zasilającą N75.

A co z turbem nie tak - po odcięciu ciśnienia na gruszkę (wężyk zdjęty z N75 bez zaślepienia krućca) pompuje do 1750 (nadciśnienie 0,75 bara dla 5000 obr- więcej nie mogłem).

A czy może być zatem walnięty/zapchany kat lub dalsza część układu wydechowego (włożyłem kata używkę która może też miała żywotność za sobą)????

Opublikowano

Sprawne turbo po odłączeniu bez problemu załaduje ponad bar przed 3 tyś obr. i ecu zamyka przepustnice i wywala tryb awaryjny, a u Cb ledwo co dobija do 0,8 bar. Więc albo coś nie tak z turbo albo zatkany wydech przy założeniu że reszta osprzętu i szczelność ok.

Opublikowano
  • Autor

Sprawne turbo po odłączeniu bez problemu załaduje ponad bar przed 3 tyś obr. i ecu zamyka przepustnice i wywala tryb awaryjny, a u Cb ledwo co dobija do 0,8 bar. Więc albo coś nie tak z turbo albo zatkany wydech przy założeniu że reszta osprzętu i szczelność ok.

Jak to się mówi "mądrego to aż miło posłuchać" :)

Ale rozumiem że wolny króciec N75 (zdjęty wężyk łączący z gruchą) tzn niezaślepiony nie ma wpływu na to - powietrze ucieka po prostu na zewnątrz.

W takim układzie oczywiście wykonam loga z odpiętą wtyczką. Jeśli to będzie kat - to czy warto bawić się w nowego z aledrogo zamiennika (na 2 sondy oczywiście)??

Opublikowano

Ale rozumiem że wolny króciec N75 (zdjęty wężyk łączący z gruchą) tzn niezaślepiony nie ma wpływu na to - powietrze ucieka po prostu na zewnątrz.

Nie ma wpływu


Jeśli to będzie kat - to czy warto bawić się w nowego z aledrogo zamiennika (na 2 sondy oczywiście)??

Oczywiście że nie warto strata kasy, będziesz i tak miał na nim błąd niskiej sprawności kata, lepiej wyłączyć drugą sonde w ecu i wydłubać wkład. W sumie dziwne by było żeby kat aż tak zatykał wydech, zrób tego loga z odpięta wtyczką. Można też rozszczelnić na próbe wydech zaraz za turbina i zobaczyć czy jest jakaś poprawa.

Opublikowano
  • Autor

Log grupy 118 i 003 z odpiętą wtyczką od N75:

http://vaglog.pl/log_259811.html

Po odpięci wtyczki pojawił się błąd, z którym przeprowadziłem logowanie:

17956 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open Circuit
P1548 - 004 - No Signal/Communication

Podczas próby auto ledwo się bujało.

Opublikowano

Log z odpiętą wtyczką wygląda dobrze, turbina powinna dobrze działać.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Czyli pozostałby układ wydechowy - kat lub tłumiki


Można też rozszczelnić na próbe wydech zaraz za turbina i zobaczyć czy jest jakaś poprawa.

Czy takie sprawdzenie drożności kata jest bezpieczne ??? Temperatura jest bardzo wysoka i można narobić bałaganu.

2016 09

A jednak zapchany kat. Testy przechodził na OK. Jedyne to od czasu do czasu wyskakiwał błąd zbyt bogatej mieszanki 17535, który był najprawdopodobniej tego skutkiem.

Wsadziłem nowy kat:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6255662832

Od razu czuć moc - jak logi zrobię to dam do oceny.

2016 10 24

Łukasz13 - co sądzisz o logach:

dynamiczne

http://vaglog.pl/log-002_033_jCrB1P.html

http://vaglog.pl/log-003_118_YolFo.html

http://vaglog.pl/log-020_115_jY4H2.html

statyczne

http://vaglog.pl/log-001_115_q0urY.html

http://vaglog.pl/log-030_031_8y1LyJ.html

http://vaglog.pl/log-032_033_JV47O71.html

Robione na benzynie, miałem błędy (wynikające chyba z instalacji rozjechanej, z którą podjadę do gaziarza jak przejadę dobre 100km na Pb):

- 16684 ; 16685 ; 17511 oraz raz pojawił się po zmianie kata 17535

Edytowane przez mareqww

Opublikowano

Teraz logi wyglądają bardzo dobrze, mały problem jest tylko małym przeładowaniem turbiny jak wstaje i przy końcu lekko więcej ładuje niż powinna, ale to nie jest jakiś problem, być może wynika z tego że gdzieś jest niedociągnieta opaska na którymś z wezyków przy n75, możesz tam zerknąć.

Opublikowano
  • Autor

Teraz logi wyglądają bardzo dobrze, mały problem jest tylko małym przeładowaniem turbiny jak wstaje i przy końcu lekko więcej ładuje niż powinna, ale to nie jest jakiś problem, być może wynika z tego że gdzieś jest niedociągnieta opaska na którymś z wezyków przy n75, możesz tam zerknąć.

A przepływka nie wskazuje zbyt dużo???

Opublikowano

Wskazuje wiecej bo doladowanie wieksze niz powinno, czyli to co napisalem wyzej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.