Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła do jazdy dziennej w Audi A4 B7


Damian___Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zamontować w swojej Audi światła do jazdy dziennej.

Konstrukcja ich jest prosta, jeden kabelek ( - ) do akumulatora, drugi ( + ) by po kluczyku pojawił się prąd i trzeci ( + ) do świateł mijania/postojówek.

Wiadomo że B7 jest czuły układ elektryczny, czy jak podłącze takie światła to nie pokaże mi żadnego błędu ?

Ktoś z was może zakładał takie światła i podpowie gdzie pod maską znajdę prąd po przekręceniu na zapłon, lub gdy odpalę silnik ?

Z jakiegoś kabelka lub też przekaźnika ?

Z góry dzięki za podpowiedzi, na pewno taka informacja przyda się nie jednemu użytkownikowi B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczyłem z tym w końcu kupiłem automatyczny włącznik świateł który uruchamia mi 2 przednie światła mijania a po zmroku zapalają się wszystkie światła nawet przy włączniku elektryk dokładał przekażniki bo sypało błędami od razu mówię szukaj kumatego elektryka bo będzie tak jak u mnie że nie potrafił podlączyć i winę zwalał na moduł http://a4-klub.pl/index.php?/topic/351489-montaz-automatycznego-wlacznika-swiatel-bialystok/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jeżeli zakodujemy np przeciwmgłowe przednie, albo mijania itp na światła do jazdy dziennej to za to mogą zabrać dowód rejestracyjny, a wszystko dlatego że wyżej wymienione lampy nie mają homologacji jako DRL.

Ciekawił mnie ten temat i dzisiaj jadąc swoją czarną strzałą zobaczyłem taką samą jak moja i właśnie miała zamontowane fajne małe światła do jazdy dziennej, czyli jakoś da radę je podłączyć,dlatego dziś założyłem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł dziennych który włącza światła drogowe z mniejszą mocą i są jako dzienne, rozporządzenie ministra mówi tylko o odpowiedniej odległości i wysokości świateł dziennych a homologacja o ktorej wyżej jest pisane dotyczy lampy jako całości. To znaczy że nie można przerabiać p mgielnych na dzienne i odwrotnie bo są inaczej zaprojektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze widziałem tylko przed montażem jak wygląda ponoć dedykowany do audi włącza światła po 5 sekundach od włączenia silnika , cenowo sam moduł chyba 100 zł.

Zakładałem w Auto Complex Czerepak Głubczyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

światła drogowe jako drl są nielegalne nawet ze zmniejszoną mocą za to miałem zabrany dowód jedyna opcja to 2 przednie mijana bez postojówek homologację masz na lampie jeżeli chcesz tanim kosztem mieć drl na długich to zakoduj xenon+drl nawet jeżeli ich nie masz zapalą Ci się drogowe po przekręceniu kluczyka np na 50% wadą tego rozwiązania jest brak dłgich świateł w przełączniku i nie ma opcji tzw "błyśnięcia"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...