Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Auto "pływa" po drodze


radoslaw.cwiok

Rekomendowane odpowiedzi

(nie wiem czy dobry prefix dałem)

Mam do Was pytanie.

Niedawno kupiłem Audi A4 19,9 TDi z 2000 roku Avanti.

Niedługo po zakupie okazało się, iż najprawdopodobniej a teraz już raczej na pewno, samochód był "bity".

Problem jest z jego prowadzeniem, byłem na ustawieniu zbieżności w stacji kontroli pojazdów, co się dało ustalili, tam okazało się, iż jest nieśladowy, pojechałem do mechanika "samouka" ten ustawił mi kont kół, w jaki sposób nie wiem nie znam się:)

Ale jaki mam problem, samochów zachowuje się jakby pływał po drodze, na wgłębieniach drogi lub wybrzuszeniach zachowuje się jakby był na łóżku wodnym. Nie jest to problem związany z tym, żecały samochów wedruje z jednej strony na drugą, ale nadwozie w ten sposób się zachowuje.

Stąd mam do Was pytanie z czego to może wynikać, czy to problem tej nieśladowości, czy tak zachowują się te podwójne wahacze w Audi, czy może problem jest w amortyzatorach czy tez w czymś innym?

Będę bardzo wdzieczny za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zużyte amortyzatory.

Ps. kod silnika jest niezgodny z tym jak masz uzupełniony profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć tak z opisu... jak miałem walnięty łącznik stabilizatora auto też biegało w koleinach na boki... ale najpierw zacznij od poprawienia geometrii... niektórzy mechanicy potrafią cofnąć jedno koło, tak aby auto trzymało geometrię, ale kosztem tak jakby skrócenia rozstawu osi, skutkiem ubocznym jest nieodbijająca kierownica np. lepiej zabierz się do tego uczciwie, bo na śliskiej nawierzchni Ci odda z nawiązką :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę w Audi na wielo wachaczowym nie da sie za bardzo kątów ustawić, reguluje sie tylko zbieżność.

Chyba że kombinować coś z całą ławą.

A na pomiarze geometrii nic nie wyszło?? Powinno być widać jakieś odchyłki od normy, jeśli wszystko jest ok to masz nie sprawne zawieszenie lub co niektórzy uznają za głupotę masz coś nie tak z kołami i dlatego lata ci po drodze.

Kolega ma Mercedesa W211 i miał takie coś że po wpadnięciu w dziurę nie wiadomo było jak auto sie zachowa (jeździłem tym autem i proszę nie pisać że wiem coś ze słyszenia i to nie prawda). Sprawdzał amory, przekładnię, całe zawieszenie i wszystko było ok. Teraz zmienił koła na zimowe i auto prowadzi się jak po sznurku, dziur nawet nie czuć na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie było podobnie pływał po drodze szczególnie odczuwalne na śliskiej drodze lub po przejechaniu po pasach potrafilo samochodem "zachustac"

okazało się na geometrii komputerowej - na laserach nic nie wyszlo- że mam tylną belke lekko skrzywiona o kilka procent , jak powiedział mechanik jej się nie da ustawić - belka do wymiany .Po wymianie i ustawieniu zbieżności ból minął .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak jak amorki sie zaczęły sypać :)

wymieniłem i problem zniknał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co do sprawdzenia to wahacze i amortyzatory miałem coś podobnego jak wymieniłem wahacze to problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez sprawdzić powietrze w oponach ;P

racja nie pomyślałem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...