Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kompletny wydech audi 1.8 adr quattro


KMY DODEKk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niebawem musze pomyśleć nad nowym wydechem do mojej a4 ( 1.8 adr quattro ) z tego co wyczytałem to ciężko dostać zamienniki tłumików i jest to mało opłacalne.. Postanowiłem ze może ulepię coś sam z nierdzewki, tylko chciałem zapytać czy to ma sens i czy to co mi chodzi po głowie ma ręce i nogi oraz będzie spełniać moje wymagania czyli w miarę mozliwości komfort i cisza.

Troche juz przerabiałem ten wydech w mojej ADR i wycięcie katalizatora to głupi pomysł ponieważ auto chodziło beznadziejnie i się dusiło albo takie miałem wrazenie...

chciał bym kupić rurę nierdzewną 2,25 oraz kolanka. Czy 2.25" bedzie odpowiednia ?

od kolektora idzie rura a raczej dwie małe- złącze elastyczne-katalizator-tłmik środowy-tłumik końcowy...

myślałem aby od kolektora zrobić rure 2.25" - złącze- katalizator- tłumik środkowy komorowy lub przelotowy owalny- i końcowy komrowy.

Jakie tłumiki najlepiej zastosować? Myślałem na magnaflow preformance za ok 250 zł szt na allegro dodam ze wszystko chce zrobić z nierdzewki.

jak myślicie panowie czy to ma sens i czy tak dobrane tłumiki zachwają komfort jazdy ? Dodam iz katalizator musi być bo bez niego auto drze sie jak czort... :)


Nikt nic nie wie i nie przerabial takiego tematu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast mangaflow warto sie zglosic do jednej z firm robiacych customowe wydechy np. El tec czy Ci nie zrobia tlumimow pod wymiar? Wtedy zrobisz sobie ostatni komorowy wywalisz jak i tak bedzie cicho.

W N/A bym nie szalal ze srednicami tylko zostawil tak jak jest seryjnie bo jednak zbyt luźny wydech w wolnossaku mkze sporo popsuc jesli chodzi o sama dynamike auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz o magnaflow ? Potrzebuje katalizator i przynajmniej jeden tłumik więc w El tec zapłace z ponad tysiąc za te dwie rzeczy a za ok 1000 chce sie zmieścić ze wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...