Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wycieraczka tylniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ponieważ postanowiłem troszkę powalczyć z ustawieniem tylnej wycieraczki żeby nie leżała poza szybą musiałem ją zdemontować.

Zauważyłem że na trzpieniu w klapie wieloklin jest w stanie idealnym - za to w otworze wycieraczki wieloklinu brak, delikatne ślady jakby po wieloklinie.

Orientuje się ktoś może czy wycieraczka w oryginale - powiedzmy że nówka zakupiona w aso ma wieloklin czy w otworze jest "gładka".

Załączam poglądowe zdjęcie z sieci o co mi chodzi.

2186.jpg

Edytowane przez pfijolek

Opublikowano

Ponieważ postanowiłem troszkę powalczyć z ustawieniem tylnej wycieraczki żeby nie leżała poza szybą musiałem ją zdemontować.

Zauważyłem że na trzpieniu w klapie wieloklin jest w stanie idealnym - za to w otworze wycieraczki wieloklinu brak, delikatne ślady jakby po wieloklinie.

Orientuje się ktoś może czy wycieraczka w oryginale - powiedzmy że nówka zakupiona w aso ma wieloklin czy w otworze jest "gładka".

Załączam poglądowe zdjęcie z sieci o co mi chodzi.

2186.jpg

Tak ma być, otwór w nowym ramieniu jest gładki a ponieważ wykonany jest z miękkiego stopu to przy skręceniu przyjmuje wzór frezów z trzpienia. Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Tak ma być, otwór w nowym ramieniu jest gładki a ponieważ wykonany jest z miękkiego stopu to przy skręceniu przyjmuje wzór frezów z trzpienia. Pozdrawiam

Rozumiem, czyli jak nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tej wycieraczki to delikatne przetarcie do gładkiego i trochę więcej cierpliwości?

A czy taki luz jest prawidłowy? Nie kwalifikuje to tego ramienia do wymiany?

https://www.youtube.com/watch?v=tjcG8ma-unk&feature=youtu.be

Wybaczcie proszę, dzwoniłem do aso żeby się umówić by ktoś na to spojrzał ale na razie przez 2 tygodnie mi powiedzieli ze są zawaleni robotą.

Opublikowano

Kolego ale Ty nie masz luzu na sworzniu tylko ramię wycieraczki jest elastyczne. Spróbuj przy samym mocowaniu poruszać czy jest tam luz, możliwe że się przyblokowało i sworzeń obrócił się w ramieniu wycieraczki w takim przypadku wymienić ramię i po bólu.

Opublikowano
  • Autor

Kolego ale Ty nie masz luzu na sworzniu tylko ramię wycieraczki jest elastyczne. Spróbuj przy samym mocowaniu poruszać czy jest tam luz, możliwe że się przyblokowało i sworzeń obrócił się w ramieniu wycieraczki w takim przypadku wymienić ramię i po bólu.

Przepraszam za podejście że jak ja wiem o jaki luz chodzi to inni też. Jeśli chodzi o luz to nie chodziło mi o trzpień a o miejsce w którym składa się ramie:

uvr5odSl.jpg

Akurat kilka dni temu kolega też kupił B8 i dziś udało mi się zrobić rekonesans u niego. Nie ma tam takiego luzu i teraz już wiem że problem z regulacją u mnie jest z powodu tego luzu.

Dzwoniłem do aso - ramię wycieraczki 160zł + dysza spryskiwacza 40zł - zaszaleję i zmienię też nakrętkę za 1,50zł :D

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolego ale Ty nie masz luzu na sworzniu tylko ramię wycieraczki jest elastyczne. Spróbuj przy samym mocowaniu poruszać czy jest tam luz, możliwe że się przyblokowało i sworzeń obrócił się w ramieniu wycieraczki w takim przypadku wymienić ramię i po bólu.

Przepraszam za podejście że jak ja wiem o jaki luz chodzi to inni też. Jeśli chodzi o luz to nie chodziło mi o trzpień a o miejsce w którym składa się ramie:

uvr5odSl.jpg

Akurat kilka dni temu kolega też kupił B8 i dziś udało mi się zrobić rekonesans u niego. Nie ma tam takiego luzu i teraz już wiem że problem z regulacją u mnie jest z powodu tego luzu.

Dzwoniłem do aso - ramię wycieraczki 160zł + dysza spryskiwacza 40zł - zaszaleję i zmienię też nakrętkę za 1,50zł :D

witam,

kolego czy wymiana rozwiązała u Ciebie ten problem? czy może w jakiś inny sposób sobie poradziłeś. Walczę ze swoją i też nie mogę jej ustawić.

Druga sprawa, jak psika u was spryskiwacz, tzn nie mogę go dokładnie ustawić poprzedni właściciel rozregulował, psikał u dołu szyby. Jak to wygląda u was, jak dokładnie pryskają na szybę też przy dole szyby czy może bardziej na środku.

dzięki i pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.