Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z grzaniem


nagaj83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem Audika i mam taki mały problemik. Posiadam A4 z 98r. z klimatronikiem. Otoż mam problem z ogrzewaniem. Po włączeniu klimatronika na "HI" z mojego nawiewu leci leciutko ciepłe powietrze. Czytałem już kilka podobnych wątków i próbowałem sprawdzić problem tak jak go opisywali inni. Sprawdziłem stan płynu chłodzącego i jest ok, temp. silnika jak sie rozgrzeje to standart 90 stopni i tak trzyma. Dzisiaj ściągnąłem schowek, żeby sprawdzić czy chodzą silniczki od klap. I jest tak dajmy że mam ustawiony klimatronik na 24 stopnie tak po srodku i zmniejszam temperaturę - do "LO", to dopiero coś się dzieje z silniczkami jak osiągnę "LO". Pomiedzy 24 a "LO" ani drgną oba. Teraz jak osiągnąłem "LO" chce zwiększyć + to po daniu raz + na temp. 18 stopni silniczki przesuwają się całkiem sporo i później dodając + do osiągnięcia "HI" nic sie nie dzieje. Ani drgną od 18 stopni do "HI" i odwrotnie od "HI" do 18 stopni. Czy to może być przyczyną słabego grzania? Czy tak mają się zachowywać silniczki, czy co np. 1 stopień powinny się załączać ? Nie posiadam Vaga zeby sie podpiąć pod komputer i nie wiem czy są jakieś błędy. Jeszcze mam pytanko w którym miejscu mogę znaleźć odpowietrznik do układu chłodzenia. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy sprawdź sobie na klimatroniku jest opisane w tym dziale na gorze jak to zrobić może to być wina silniczków albo brudnej nagrzewnicy, co do odpowietrzenia to "dziurka" jest na jednym z krócców nagrzewnicy nie pamiętam czy na lewym czy na prawym ale wystarczy zsunąć lekko wąż i zobaczysz ją :wink4: ps: nasze niunie mają wyżej nagrzewnice niż zbiorniczek wyrównawczy wiec żeby odpowietrzyć trzeba wytworzyć podciśnienie żeby płyn doszedł do nagrzewnicy albo odkręcić zbiorniczek i unieść go wyżej niż nagrzewnica :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się zapytać jeszcze czy po rozgrzaniu silnika do 90 stopni wąż który wchodzi u dołu zbiorniczka wyrównawczego i wąż wychodzący u dołu chłodnicy powinny być ciepłe ?? bo u mnie są zimne, ten króciutki wchodzący do zbiorniczka i łączący się z nim gruby są ciepłe, te wchodzące do nagrzewnicy też są ciepłe. Czy robi różnice że zamiast na prawym króćcu (patrząc od czoła samochodu) mam na lewym otworek odpowietrzający ( według instrukcji " Audi a4 - sam naprawiam " powinien być na prawym ) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego płukanie nagrzewnicy i całego układu odkamieniaczem do czajników wsyp z 5 torebek oczywiscie na wode pojezdzij z 4 dni spusc syf odczep weze od nagrzewnicy iwezem wypłukaj ja czystą woda mi pomogło tez miałem takie cyrki .Płyny do odkamieniania układów nic nie dawały kasa w bloto najlepszy ten proszek do czajników . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłes sie kodami klimatronika :wink4: ostatnio oblukałem taki motyw ze jak nastawi sie na max czyli "HI" to moze leciec zimne powietrze :kox: niewiarygodne moze ale prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłes sie kodami klimatronika :wink4: ostatnio oblukałem taki motyw ze jak nastawi sie na max czyli "HI" to moze leciec zimne powietrze :kox: niewiarygodne moze ale prawdziwe :)

kolego mozesz bardziej sprecyzowac o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłes sie kodami klimatronika :wink4: ostatnio oblukałem taki motyw ze jak nastawi sie na max czyli "HI" to moze leciec zimne powietrze :kox: niewiarygodne moze ale prawdziwe :)

kolego mozesz bardziej sprecyzowac o co chodzi ?

tez miałem podobny problem z nawiewem..na rozgrzanym silniku i na max temperaturze "HI" leciało mi tylko letnie powietrze :angry: Zacząłem sie bawic kodami w klimatroniku i doszedłem do takiej opcji że na HI leci chłodne powietrze a po przestawieniu na odpowiednią wartość leciało gorące powietrze...nie pamietam już dokladnie jakie to były kody bo w 3 cos przestawiałem aby leciało takie ciepło jak sobie życzę :decayed: pozniej jak bede jeszcze przy autku to podam Ci jakie to były kody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Solarek4. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Ja myślałem że z tych kodów klimatronika to tylko informacje można uzyskać :kwasny: . Jak można zmieniać ustawienia poprzez kody klimatronika to napisz również jak to się robi. :notworthy: . Jak już jesteśmy przy kodach klimatronika to pod 1c wyswietla mi 22.1 . Miał ktoś może doczynienia z takim błędem :mysli:[br]Dopisany: 11 Grudzień 2008, 17:17_________________________________________________właśnie byłem odstawić audika na parking i tak z ciekawości wstukałem kod 1c na klimatroniku i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wyskoczyło mi na panelu ".0" :shocked: . Myślę że oznacza to że nie ma żadnych błędów, ale jak to się stało jak wcześniej kilka razy sprawdzałem i wyskakiwało mi "22.1" :mysli: , a nic nie robiłem w tym celu bo nawet nie wiem za co miałbym się zabrać :> . Ale grzać dalej nie grzeje ;( . Na dniach powinienem otrzymać VAGA, podepne i zobacze co on mi powie. No chyba że kolega Solarek4 będzie miał dla mnie jakieś dobre informacje. Czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej silnik do temp roboczej 90 C ustaw temp na maxi i wejdz na kanał 10 pozmieniaj wartosci ''+" oraz ''-" i zobacz czy bedzie leciec ciepłe powietrze.U mnie bynajmniej tak jest ze zmienia sie z zimnego na cieple i odwrotnie,nie wiem jak bedzie u Ciebie :wink4: ale zawsze warto sprawdzic :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem zaraz sprawdzić ten 10 kod. Rzeczywiście coś się zmieniało ale nie było ciepłego powietrza, było z takiego lekko zimnego do mega zimnego. No i nie nacieszyłem się też długo tym że pod 1c mam ".0" ;( , znowu wyskoczyło mi "22.1". Może to tu tkwi problem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze cos jest z nagrzewnica...nie mam wiecej pomysłów co to moze byc :no: nie pozostaje Ci nic innego jak tylko podpiąc vaga :wink4: ja rowniez u siebie mam ten sam blad co Ty 22.1 ale nie mam zadnych problemów z klimatronikiem.Zauwazyłem tez ze on jakby sam sie kasuje,bo czasami mam '' 0 " a niekiedy " 22.1 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzisiaj dostałem VAG-a. Od razu ruszyłem do audika. Podpinam odpalam programik PolskiVag4.9 daje na klimatyzacje i pokaż błędy. Ku mojemu zaskoczeniu nie wyświetliło żadnego błędu. Ale zaciekawiło mnie jedno odczyt temp. silnika (patrz foto).

http://www.wrzuta.pl/obraz/hpFv3EOoFy/screen_1

http://www.wrzuta.pl/obraz/olHpld004J/foto2

Czy tak ma być, taka mala wartość (na zegarze miałem lekko ponad 60 stopni mniej wiecej jak na foto ta niebieska wartość)? Czy ktoś bawił się już tym programem ? Może zna ktoś jakiś lepszy programik do diagnostyki ? Co sprawdzić żeby mieć pewność że to nie od strony elektronicznej nie mam grzania ?[br]Dopisany: 13 Grudzień 2008, 19:26_________________________________________________witam,

czemu mnie to nie dziwi, że dzisiaj podpiąłem Vag-a i wyskoczył mi błąd na klimatroniku. Mam błąd "792 -Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji F129 przerwa lub zwarcie do masy", musze przeszukać forum o co chodzi. Z tego co wyczytałem to możliwe że nie ma w układzie czynnika lub jest go za mało, czy może to być powodem że nie ma dobrego ogrzewania w aucie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to możliwe że nie ma w układzie czynnika lub jest go za mało, czy może to być powodem że nie ma dobrego ogrzewania w aucie ??

u mnie jak nie było czynnika w ukladzie to nie było problemów z grzaniem :wink4: wątpie żeby obecnosć czynnika w ukladzie wpływało na ogrzewanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...