Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padło podświetlenie wyświetlaczy. Climatronic.


z.i.o.m.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pojawił się ostatnio w moim złomku taki problem: Podświetlenie wyświetlaczy panelu klimatronika zaczęło od czasu do czasu migać, pomigało chwilkę i dalej świeciło. Przyszła jednak chwila gdy pomigało i zgasło - permanentnie. Co ciekawe, padło wyłącznie podświetlenie wyświetlaczy, przyciski świecą jak świeciły, bez zarzutu.

Moja diagnoza padła na sprawdzonych żaróweczkach(wszystkie 4 sprawne), poprawionych połączeniach na taśmie i wszystkich wtykach oraz elementach na płycie, gdzie luty wyglądały "podejrzanie". Sama taśma jest sprawna, po podaniu zewnętrznego napięcia na piny przy płytce głównej żarówki świecą.

Zastanawia mnie jedna kwestia: gdy przy włączonym zapłonie wyciągnąłem jedną żarówkę wyświetlacza to druga zaczęła dość słabo świecić, lecz niedługo potem zgasła i ona. Z moją minimalną wiedzą mogę przypuszczać, że padł jakiś element na płytce głównej ale to tylko zgadywanka.

Czy ktoś z was miał taki przypadek? Jaka była przyczyna?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales kolego bezpieczniki ? Moze ktorys sie przepalil ? :) Zgaduje , bo nie wiem jak jest w b5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wszystkie sprawne, zresztą nie ma osobnego bezpiecznika wyłącznie do podświetlenia wyświetlaczy klimy.

Może ktoś wie który pin której kostki odpowiada za zasilanie tego podświetlenia? Wtedy sprawdziłbym czy do panelu dochodzi jakieś napięcie bo tego nie wyeliminowałem.


coś ktoś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...