Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odpryski po kamieniach - jak zrobić zaprawki?


thomek00

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam na masce kilka odprysków po kamieniach, 2 największe wielkości główki od zapałki. kolor srebrny. wiadomo że najlepiej pomalować cały element. no ale nie będę aż tak się cackał z jakby nie było 12 letnim autem...

zależy mi na tym aby korozja wokół uszkodzeń się nie rozwijała no i żeby to nie rzucało się w oczy bardziej niż teraz.

mógłby ktoś krok po kroku opisać jak się takie zaprawki powinno wykonać aby trochę wytrzymały. czytałem na internecie że wystarczy wykałaczką nałożyć bazę i będzie ok. ale chyba pasowało by to jakoś zaczyścić (jak?) nalożyć podkład (jak?) potem baze, klar...?? przypolerować? tylko polerować po nałożeniu bazy czy po nałożeniu klaru? jak by ktoś mógł krok po kroku opisać byłbym wdzięczny.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpryski były mocne i doszło do uszkodzenia ocynku jest widoczna rdza to zupełnie inna zabawa, jeśli ubytki są do podkładu trzeba dokładnie oczyścić miejsce np rozpuszczalnikiem. Podjechać do mieszalni lakierów aby dorobili najmniejszą możliwą ilość bazy, dokupić kilka ml lakieru bezbarwnego. Wymieszać bazę z lakierem bezbarwnym i utwardzaczem. Nałożyć w miejsce odprysku (nie do wypełnienia całości - będzie za gruba warstwa i prawidłowo nie zwiąże) tak więc nakładamy kilkukrotnie z małym naddatkiem - odparowanie rozpuszczalników spowoduje zmniejszenie objętości zaprawkowego lakieru. Po całkowitym wyschnięciu i utwardzenie miejsce szlifujemy. Po oszlifowaniu matowa powierzchnia powinna być idealnie równa i jednolita (zaprawka nie powinna być widoczna pod żadnym kątem) Polerujemy zmatowione miejsce - warto przepolerować całą maskę. Operacja gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widoczna jest rdza. czyli trzeba oczyścić i potem nałożyć podkład czy od razu tą "zaprawkę"? bazę z lakierem i utwardzaczem mieszać w jakich proporacjach? nakładać pędzelkiem czy czymś innym? po wyschnięciu czym szlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to daj jakiś podkład po oczyszczeniu rdzy, np. epoksydowy. Inaczej będzie Ci rdzewiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jakim papierem to szlifowac?

Wysłane z mojego Moto G 2014 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...