Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki w bixenonie - audi b7 ?


Amano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić w swojej lampie od strony pasażera soczewkę wraz z silniczkiem. Nie działa mi jedno światło długie. Czy ktoś z Was już to robił ? Czytałem kiedyś, że w lampie są jakieś gumki i po demontażu soczewki ciężko jest ją później ustawić i soczewka świeci krzywo. Nie bardzo pamiętam o co chodziło. Mile widziane zdjęcia. Proszę o pomoc.

64b8bf46ea54387d.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest soczewka z B7..

W B7 wkładasz lampę do piekarnika na około 45- 50 stopni na 10 minut i normalnie rozbierasz nie ma w tym nic trudnego aby zdjąć przezroczysty plaski potem pójdzie samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby rozklejania lampy. Soczewkę wyjmuje się od tyłu. Wiem, że są jakieś gumki, kiedyś czytałem o tym temat i za nic nie mogę tego znaleźć. Później jest problem z ustawieniem bixenona, tak żeby świecił w poziomie i nie był przekrzywiony w którąś stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba źle czytałeś ale mogę się mylić :D


jak będę w domu to sprawdzę Ci czy soczewka przelezie przez otwór ale wątpliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze :/

ale przecież odbłyśniki jakoś wymieniają ? soczewka ma mniejszą średnicę niż odbłyśnik.


Czy ktoś może potwierdzić, że da się wyjąć soczewkę z odbłyśnikiem przez tylny otwór lampy ? mierzyłem dzisiaj soczewkę i otwór. Soczewka jest 0,5cm szersza od otworu. Nie wiem, może pod skosem da się to jakoś wyjąć ? Myślałem, że uda mi się wyciągnąc lampę bez ściągania zderzaka. Wyczytałem gdzieś, że jest to możliwe bo wyjęciu filtra powietrza. Bujda lub głupota. Teraz nie wiem co robić. Trzeba ściągać zderzak, wyciągać lampę. Jak się okaże, ze bez rozklejania lampy nie da się podmienić odbłyśnika to trochę lipa. Nie chciałbym rozklejać lampy, później źle skleję i będzie mi parować a jest na razie szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma takiej możliwości, w B6 bez probl ale w B7 jest to nie realne - jak kolega wcześniej pisał tylko rozklejanie, ale trzeba być bardzo ale to bardzo spokojnym i opanowanym, szczególnie przy rozmontowaniu plastików odbłyśnika/soczewki...wtedy oczom ujrzą się 4 wkręty mocujące ramiona kosza soczewki - czyli jak sam widzisz od frontu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...