Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana soczewki w bixenonie - audi b7 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Chciałbym wymienić w swojej lampie od strony pasażera soczewkę wraz z silniczkiem. Nie działa mi jedno światło długie. Czy ktoś z Was już to robił ? Czytałem kiedyś, że w lampie są jakieś gumki i po demontażu soczewki ciężko jest ją później ustawić i soczewka świeci krzywo. Nie bardzo pamiętam o co chodziło. Mile widziane zdjęcia. Proszę o pomoc.

64b8bf46ea54387d.jpg

Opublikowano

To raczej nie jest soczewka z B7..

W B7 wkładasz lampę do piekarnika na około 45- 50 stopni na 10 minut i normalnie rozbierasz nie ma w tym nic trudnego aby zdjąć przezroczysty plaski potem pójdzie samo...

Opublikowano
  • Autor

Nie ma potrzeby rozklejania lampy. Soczewkę wyjmuje się od tyłu. Wiem, że są jakieś gumki, kiedyś czytałem o tym temat i za nic nie mogę tego znaleźć. Później jest problem z ustawieniem bixenona, tak żeby świecił w poziomie i nie był przekrzywiony w którąś stronę.

Opublikowano

to chyba źle czytałeś ale mogę się mylić :D


jak będę w domu to sprawdzę Ci czy soczewka przelezie przez otwór ale wątpliwe

Opublikowano
  • Autor

kurcze :/

ale przecież odbłyśniki jakoś wymieniają ? soczewka ma mniejszą średnicę niż odbłyśnik.


Czy ktoś może potwierdzić, że da się wyjąć soczewkę z odbłyśnikiem przez tylny otwór lampy ? mierzyłem dzisiaj soczewkę i otwór. Soczewka jest 0,5cm szersza od otworu. Nie wiem, może pod skosem da się to jakoś wyjąć ? Myślałem, że uda mi się wyciągnąc lampę bez ściągania zderzaka. Wyczytałem gdzieś, że jest to możliwe bo wyjęciu filtra powietrza. Bujda lub głupota. Teraz nie wiem co robić. Trzeba ściągać zderzak, wyciągać lampę. Jak się okaże, ze bez rozklejania lampy nie da się podmienić odbłyśnika to trochę lipa. Nie chciałbym rozklejać lampy, później źle skleję i będzie mi parować a jest na razie szczelna.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

...nie ma takiej możliwości, w B6 bez probl ale w B7 jest to nie realne - jak kolega wcześniej pisał tylko rozklejanie, ale trzeba być bardzo ale to bardzo spokojnym i opanowanym, szczególnie przy rozmontowaniu plastików odbłyśnika/soczewki...wtedy oczom ujrzą się 4 wkręty mocujące ramiona kosza soczewki - czyli jak sam widzisz od frontu :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.