Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AWX problem z xenon, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam,

koledzy na vagu mam błąd w serwoniku 55, kod widoczny poniżej:


VCDS-Lite Version: Release 1.2

Tuesday, 03 May 2016, 20:37:34:0

Control Module Part Number: 4Z7 907 357

Component and/or Version: dynamische LWR D07

Software Coding: 00060

Work Shop Code: WSC 63251

VCID: 047B0F130703

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -


Znalazłem na forum że należy podnosić i opuszczać auto i sprawdzać, wykonałem to i niestety nic nie dało, dalej błąd występuje.

czujniki poziomu założone poprawnie - zgodnie z opisem na forum.

okablowanie wykonałem poprawnie, sprawdzam je miernikiem i sterowanie jest ok, do silniczka w lampie jest połączenie od sterownika wszystkimi 4 kablami.

jak próbuję kasować błąd to prawe światło się porusza góra dół a lewe tak jak by próbowało się poruszać na boki... gdzie szukać przyczyny ?


Opublikowano

brak adaptacji

-Pojazd musi stać na równym podłożu
-Hamulec ręczny musi być zwolniony
-Zapłon musi być włączony
-Światła wyłączone
[xenon range 55] adaptacja kanał 00 test oraz ok. powrócenie do ustawień fabrycznych.
następnie:
[55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła
-lewa str.]
[Nastawy podst. - 04]
Grupa "001"
[Go]
Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła
zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.
Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.
Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie
nastawników jako położenie bazowe.
[Done, Go Back]
Opublikowano
  • Autor

no tak tylko jak to wykonać jak w sterowniku nie może być błędów? mam dalej podnosić samochód z lewej strony i próbować skasować ten błąd ?

Opublikowano

zrób jak w tym opisie i ten błąd zniknie inaczej go nie skasujesz

Opublikowano
  • Autor

Hej, niestety ale nie mogę zrobić jak w opisie, nie mogę wybrać test w adaptacji dla grupy 00:

2bf6e928a5f923aa.jpg

po wybraniu zapisz mam pytanie ale błąd nie znika:

eb1dd1d36761f4cf.jpg

w blokach pomiarowych w grupie 02 mam tak:

d59f13a2b76ab312.jpg

jak poruszam samochodem to te wartości się zmieniają.

co robię źle - proszę o pomoc


co jeszcze zauważyłem to to że prawa lampa się porusza, góra dół a lewa stoi w miejscu na samym dole - świeci bardzo nisko.... może coś się w niej blokuje i dla tego silniczek nie może jej poruszyć?

Opublikowano

To zrób inny test. Wyjmij silniczki z zaczepów i wtedy spróbuj zrobić test.

Jeśli przejdzie, masz przyczynę.

Zawsze też możesz zamienić je stronami

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

znalazłem przyczynę, mam wyłamany zaczep( sam plastik łączący wnętrze lampy ze śrubą ) w mocowaniu nad silniczkiem- ciężko tak dojść bo jest żarnik, nie wiem czy próbować to kleić ?


poprawiłem mocowanie, wszystko jest ok z lampą jeszcze walcze ze śrubami do ustawiania bo coś z nimi jest nie tak...

a błąd dalej występuje - nie mam pojęcia jak sobie z nim poradzić...

Opublikowano

Zrób to na ''sucho" jak mówiłem. Będziesz wiedział trochę więcej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

udało mi się - poradziłem sobie błąd zniknął światła już ustawiłem - na razie samopoziom działa :) thx za pomoc.


jeszcze mam pytanie, mam moduł siateł dziennych od kolegi klubowego, ds-2 czy sd-2 nie pamiętam nazwy, pytanie moje jest następujące, obecnie modół mam wyłączony, jak go włączę i zapalę silnik to zapalają mi się światła długie na 30% (tak ustawiłem) mocy - czy ten moduł nie zaszkodzi bi-xenonowi ? elektromagnesowi który otwiera przesłonę ? czy mogę tak jeździć ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.