Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A8 D2 kto mi coś opowie o silniku 2.8?


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w planach zakupić Audi A8 z silniczkiem 2.8 . Może mi ktoś coś o nim opowiedzieć? jak znosi gaz? jak się prezentuje itd? może ktoś mi go zechce wybić z głowy :D opowiadać, chętnie posłucham! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok?Bo pierwszy wypust był 12V 174 koniki.Potem weszło 30V 193 konie od 1997.Proponowałbym ten mocniejszy bo buda duża a i przez tyle lat pewnie mocy też ubyło.To dobre stare V6.Przy większych przebiegach lubią cieknąć ale kilka stówek na uszczelnienie i jest git.Motor przy odpowiednim traktowaniu uchodzi za długowieczny.Przebiegi rzędu 600 tysięcy bez remontu nie są niczym nadzwyczajnym :) .Gaz w tym motorze jak najbardziej się sprawdza byle dobrze zamontowany.Ludzie raczej unikają większych motorów bo koszty utrzymania itp. Ale w przypadku A8 te 2,8 jest bazowym motorem benzynowym i akurat tutaj jeździ tego sporo.Niestety A8 w 2,8 Q też nie chodziło a wypadałoby w takiej limuzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2.8 w a4. Omijaj te 174 konne bardzo dużo paliły i były słabe. Te 30v bardzo fajny silnik, potwierdzam to co wyżej jest napisane. Mój na hamowni pokazał 205 koni więc ponad 10 więcej jak mówi seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i fajnie, a tako jeśli chodzi o utrzymanie, naprawy itd? dużo kosztują więcej od B5 np? z Gazem słyszałem że w 15 litrach się spokonie mieści i też jakbyście mogli coś powiedzieć o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...