Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI BRB - Prośba o analizę logów, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i proszę o analizę logów Audi A4 B7 2007r silnik 1.9 TDI BRB (116KM) bez DPF-a.
Od jakiegoś czasu stracił na mocy. Przedtem był bardziej dynamiczny, a powyżej 2200rpm dostawał power-a i rwał asfalt z drogi, a teraz jakoś ciężko się zbiera. Auto zapala od pierwszego razu bez względu na to czy jest zimny czy gorący, nie kopci, nie dymi, czasami przy dłuższej jeździe na obrotach ok. 2000 szarpnie przez ułamek sekundy raz lub dwa, a czasami podczas przyspieszania słychać taki dziwny odgłos coś jak „kszy kszy”.
Spalanie ma może ciut większe.
VCDS nie wyświetla żadnych błędów,
Filtr powietrza i filtr paliwa są nowe.
Proszę o jakieś sugestie. Poniżej zamieszczam komplet logów. Logi dynamiczne wykonane na 3 biegu.

Statyczne:
http://vaglog.pl/log_262216.html (grupa: 001-003-004)
http://vaglog.pl/log_262273.html (grupa: 007-013)
http://vaglog.pl/log_262274.html (grupa: 018-023)

Basic setting:
http://vaglog.pl/log_262277.html (grupa: 003)
http://vaglog.pl/log_262275.html (grupa: 011)

Dynamiczne:
http://vaglog.pl/log_262218.html (grupa: 001-004)
http://vaglog.pl/log_262219.html (grupa: 003-011)
http://vaglog.pl/log_262213.html (grupa: 008-010)

Logi statyczne z grup 001-003-004 wykonano bez gaszenia silnika po próbach dynamicznych. Po restarcie silnika wyglądają tak:

http://vaglog.pl/log_262276.html ( grupa: 001-003-004)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Opublikowano

W kanale 4 rozrząd powinienem chyba być ustawiony na 0 a ty masz -4.9. Chyba że w twoim silnjku jest inaczej

Opublikowano
  • Autor

W kanale 4 rozrząd powinienem chyba być ustawiony na 0 a ty masz -4.9. Chyba że w twoim silnjku jest inaczej

Po wymianie rozrządu przez 2 tyś km było wszystko dobrze. Potem samochód zrobił się przymulony, choć czasem czuję jak po przekroczeniu 2200 obr. dostaje więcej mocy, ale to nie to co było wcześniej.

Opublikowano

W pierwszej kolejności popraw te ustawienie rozrządu.

-4,9 to bardzo dużo. Ustaw rozrząd na 0.

Auto jest po chiptuningu gdzie był robiony?

Opublikowano
  • Autor

W pierwszej kolejności popraw te ustawienie rozrządu.

-4,9 to bardzo dużo. Ustaw rozrząd na 0.

Auto jest po chiptuningu gdzie był robiony?

Auto kupione w Belgii rok temu. chyba nie chpowane. Rozrząd wymieniony u raczej dobrego mechanika w St. Woli i po wymianie było dobrze. Żadne ustawienia nie były zmieniane. To mój pierwszy TDI więc nie bardzo się na nich znam i w sprawie chiptuningu mogę się mylić. Po czym poznać, że był chpowany?

W pierwszej kolejności popraw te ustawienie rozrządu.

-4,9 to bardzo dużo. Ustaw rozrząd na 0.

Auto jest po chiptuningu gdzie był robiony?

Auto kupione w Belgii rok temu. chyba nie chpowane. Rozrząd wymieniony u raczej dobrego mechanika w St. Woli i po wymianie było dobrze. Żadne ustawienia nie były zmieniane. To mój pierwszy TDI więc nie bardzo się na nich znam i w sprawie chiptuningu mogę się mylić. Po czym poznać, że był chpowany?

Zmieniłem dziś kąt synchro. na 0,0 i nie mam żadnych zmian poza tym, że autko pali o 1l więcej niż przed zmianą. Możliwe to jest żeby przy tak dużej zmianie kąta nic nie reagował? A może mam jednak coś uszkodzone? Ten dziwmy dźwięk dochodzący czasami spod maski o którym pisałem pochodzi od silnika klapy w kolektorze ssącym -V157. słyszałem go nawet po wyłączeniu zapłonu.

Proszę o pomoc, co to może się dziać?

Edytowane przez andy 14

Opublikowano

Auto kupione w Belgii rok temu. chyba nie chpowane. Rozrząd wymieniony u raczej dobrego mechanika w St. Woli i po wymianie było dobrze. Żadne ustawienia nie były zmieniane. To mój pierwszy TDI więc nie bardzo się na nich znam i w sprawie chiptuningu mogę się mylić. Po czym poznać, że był chpowany?

Doładowanie i dawka paliwa jest podniesiona.

Opublikowano
  • Autor

Doładowanie i dawka paliwa jest podniesiona.

Zmiana kąta synchronizacji na 0,0 nic nie daje. Nie ma kompletnie żadnej reakcji. Silnik odpala na tyk za każdym razem, spalanie na biegu jałowym jak było 0,6 l/h tak jest dalej, ale spalanie na trasie jest o 1l większe.

Ten dziwny odgłos dochodzący czasami podczas przyspieszania to odgłos silniczka przepustnicy. Czy to może być przyczyną częściowej utraty mocy? Przed usterką na 2 biegu i bez dodawania gazu auto jechało ok. 30 km/h, a teraz prawie się dławi, a obroty na biegu jałowym są takie jak dawniej (882).

Edytowane przez andy 14

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.