Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Jaka powinna być najniższa emerytura .


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem małe wyliczenie i powstaje pytanie - gdzie są nasze pieniądze ??

A więc tak -prosta matematyka .

Najniższa składka ZUS to około 515zł miesięcznie co daje nam po 40 latch pracy około 247 000zł. Po skapitalizowaniu odsetek licząc 7% ( i tak poniżej lokat bankowych) wychodzi kwota odsetek 346 000 + kapitał 247 000zł co daje nam około 600 000zł kapitału początkowego. Liczmy,że mężczyzna przechodzi z wielką łaską państwa na wcześniejszą emeryturę w wieku 60lat. Średnia życia mężczyzny to około 70lat czyli średno żyjący mężczyzna będzie pobierał emeryturę 120 miesięcy. Uzbieraną kwotę 600 000zł podzielmy przez 120 miesięcy i wychodzi nam, że najniższa emerytura powinna wynosić 5000zł brutto w przypadku 60 latka, a w przypadku 65 letniego mężczyzny bez przywilei emerytalnych 10 000zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie takich tematów ..bo zaraz sie irytuje ..ale powiem tak ... każdy tylko poluje na to by nas wydymać na każdym kroku.. człowiek pracuje całe życie ..a na starość dostaje ochłapy..powinni sie udławić ..qtasy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rachunek jest prosty to czysta matematyka - gdybyśmy zamiast do ZUS odkładali sobie te pieniądze na lokatę to mając najniższe zarobki powinniśmy mieć emeryturę w przeciale 5-10 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę do zus miesięcznie 900 zł. Alle miałbym emeryturę jakbym zanosił tyle do banku :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: no i jeszcze zapomniales o tych wszystkich "pogodnych jesieniach "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodziejstwo i bandyctwo inaczej tego nie da się opisać :thumbdown:

..ja bym to nazwał skur****ństwem :evil:

:decayed:

Patrz człowiek mógłby na starość leżeć do góry "teleskopem" i nie martwić sie czy mu na leki , jedzenie wystarczy :(

Szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę rozliczenie miesięczne z firmy i to ,że prawie 1/3 kasy idzie w papa to już mi się gotuje wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę rozliczenie miesięczne z firmy i to ,że prawie 1/3 kasy idzie w papa to już mi się gotuje wewnątrz

Pare gratów do fury by było na to konto :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nic...

znalezione wyliczenia :D

Według ZUS zarabiając 1 000 PLN netto otrzymam 550 PLN emerytury. Pytanie czy warto

oszczędzać na emeryturę? Oczywiście warto nawet nie oszczędzać - policzmy.

Z każdego zarobionego tysiąca płacę 700 PLN składki. Gdybym te pieniądze odłożył to

fajnie, ale gdybym je przepił, czyli wydał na piwo (Żywiec po 2,49) to po wypiciu

zostałoby mi 281 butelek.

Po 40 latach pracy miałbym w piwnicy...

...134 880 butelek. Według danych statystycznych na emeryturze pożyję ze 4 lata - czyli

mam 2 810 butelek miesięcznie.

Zakładając cenę skupu 20 groszy - mam dla siebie 562 PLN, nawet więcej niż w ZUS.

Wniosek jest prosty - jedno co warto - upić się warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jedno wielkie skur**** i złodziejstwo ...aż się serce kroi jak nie raz widzę starsze osoby wybierające chleb po śmietnikach, czy jakieś stare rzeczy... być może jakiś procent tych ludzi robi to dla "sportu" ... psychika siada i zero kontroli... ale zdecydowana większość tych osób tyrała na państwo cało życie i wielkie g...z tego ma.... są takie sklepy, nieduże osiedlowe , są też takie osiedla w których większość mieszkańców to starsze osoby...młodzi się wyprowadzili czy wyjechali...i widać po sklepach starszych ludzi....z koszykiem na zakupy...ale nie pełnym tylko maselko, 10 dkg sera i pól chlebka...na więcej ich nie stać...płacą drobnymi...w aptece stoi się w kolejce , przed nami jakaś babunia.. podaje receptę od lekarza... kobieta mówi 20zł...to 3zł to.... babunia mówi...nie za to dziękuję 20zł to za dużo, proszę nie dawać lub dać coś tańszego...albo zamiast przepisanych 50 tabletek biorą tylko 10 bo na więcej ich nie stać...to jest nasza szara starcza rzeczywistość :thumbdown: .... no i co Ci wszyscy ludzie mają z tych wszystkich zusów ?? wielkie, brązowe G :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...