Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bi Xenon - przesłona się nie otwiera


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów, niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B7 2.0 TFSI Quattro Sedan 2005 wersja z USA.

Niestety kilka dni po zakupie zorientowałem się, że nie działają światła drogowe.

Domniemam, że są zamontowane Bi Xenony

035c967c13c9cdb5a156b5c2b7312c65.png

Przy włączonych światłach mijania, pchnięcie do przodu manetki świateł długich nie robi absolutnie nic poza zapaleniem kontrolki świateł, włączenie ich na stałe także.

Przy wyłączonych światłach, gdy strzele z "długich" to zapalają się tak jakbym włączył zwykłe mijania.

Czy to jakiś nieudany montaż? Auto przeszło kilka przeglądów, więc to musiało chyba działać.

Nie wierzę, żeby 2 elektromagnesy padły na raz, może to coś z połączeniem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kontrolką 12v czy jest podawany prąd, jeśli tak to wtedy elektromagnesy lub coś gdzieś z instalacją przy samej soczewce, jeśli nie to posprawdzaj bezpieczniki, możesz też spróbować podłączyć elektromagnes na krótko pod 12v, możliwości jest sporo. Jeśli oczywiście masz bixenony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 były tylko bixy.
Masz je oryginalnie w aucie czy dokładane ? Podpinałeś vag'a, jakieś błędy ?
Można odpiąć kostkę i posprawdzać miernikiem/kontrolką czy dochodzi prąd przy przełączeniu na długie.

Jakby co mam soczewki z bixa zdemontowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego, doszedłeś do problemu?

zrób jak koledzy piszą, sprawdź napięcie +12 czy dochodzi na elektromagnes.

u mnie przestał działać jeden elektromagnes i w końcu doszedłem, że to mała wtyczka przy samym elektromagnesie wewnątrz lampy nie łączyła. Udało mi się podociskać piny bez ściągania lampy i działa do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszedłem do tego ale, że auto stało u znajomego mechanika i sprawdzał te światła kilka godzin i się okazało, że ktoś wcześniej je nieudolnie przerobił i brakuje jakiegoś przekaźnika/sterownika, który by dawał przesłonie sygnał do otwarcia. Nie wiem co robić, ma coś pokombinować może sam też podziałam ale nie wiem co za bardzo :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...