Treść opublikowana przez darek181289
-
koła letnie 18 A5 A4 opony Goodyear 245 40 R18
Sprzedam oryginalne felgi 18 cali z audi A5 wraz z oponami letnimi Goodyear. Jeździły na Audi A4, były idealnie równo z błotnikami. Zestaw sprawny, zdemontowany przed zimą z mojego auta. Opony nie naprawiane. Felgi: Oryginał Audi: 8T0601025E Średnica felgi: 18" Szerokość felgi: 8.5" Rozstaw śrub: 5x112 Otwór centralny: 66,6 Odsadzenie (ET): 29 Opony: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 Rozmiar: 245/40R18 93Y Bieżnik: 5mm DOT: 0422 cena 2200zł
-
Audi A4 B8 Multitronic rusza z opóźnieniem
Witam Też mam problem z opóźnieniem przy ruszaniu, ale tylko na zimnym, na ciepłym ładnie rusza pod górę. Myślę nad adaptacja, ale co ciekawe sprawdziłem status adaptacji jazdy w przód i tył i w obu przypadkach informacja, że adaptacja trwa a nic nie robiłem z usuwaniem wartości. O co kaman?
-
Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie
Do przodu ciężko ruszyć, tył dużo lepiej działa na zimnym. Dodatkowo stojąc pod górę przodem auto się trochę stacza zanim się zatrzyma będąc na Drive bez dodawania gazu.
-
Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie
Witam, Mam problem ze swoim multitronikiem, 2013r, przebieg 320000 km. Na zimnym bardzo ciężko jest ruszyć pod górę, nie może ruszyć a jak załapie to szarpie. Na rozgrzanym silniku jest dużo lepiej ruszyć na wzniesieniu. Olej wymieniany drugi raz za mojej kadencji, żadnych zmian. Skrzynia nie szarpie, przy zmianie przełożeń żadnych niepokojących objawów. Pytanie czy próbować robić adaptacje? Przeczytałem wiele tematów, u jednych adaptacja pomogła, u innych zaszkodziła...
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam Podepnę się do tematu, czy takie różnice ciśnienia mogą być spowodowane zaworem regulacyjnym paliwa na szynie czy raczej wtryski?
-
Chwilowe szarpanie w A4 B8 2.0TDI CJCD
Kolego, udało Ci się dojść co było przyczyną? Mam takie same objawy, dodatkowo jak występuje szarpanie to słychać głośny klekot z pod maski...
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Kolego, znalazłeś gdzieś uszczelkę między wymiennikiem a częścią z zaworami i inne uszczelki na rurkach od spalin czy na czymś innym złożyłeś?
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam, czy ktoś już rozbierał/czyścił egr, który jest zabudowany na chłodnicy spalin w polifcie i może opowiedzieć jak to zrobić?
-
Kontrolka klocków - BRAKE PADS !
Temat chyba rozwiązany, rozebrałem gniazdo i podoginałem piny, przejechałem kilkaset km i spokój. Odłączenie wtyczki i rozwarcie obwodu powoduje błąd, jedynie zwora w gnieździe może oszukać układ kontroli zużycia klocka.
-
Kontrolka klocków - BRAKE PADS !
Witam, dokopie temat. Mam też problem z żółtą kontrolka od klocków, co chwilę wyskakuje, ale po ponownym uruchomieniu silnika gaśnie i zaświeca się po kilku kilometrach. We wszystkich sterownikach żadnego błędu ani zamrożonej ramki, wtyczka i okablowanie czujnika całe, klocki przód wymieniane 1500km temu. Jakieś pomysły?
-
Jaki olej do skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8?
Jestem po wymianie oleju w skrzyni. Nie wiem czemu wszystkie instrukcje mówią o tym, że należy nalewać olej poprzez spust, skoro wymieniając filtr mamy po nim otwór i to od góry. Odmierzyłem zlany olej i ciut więcej wlałem nowego, po rozgrzaniu upuściłem nadmiar spustem i tyle. Nie wiem po co cudowanie z układami do napełniania ciśnieniowego i grawitacyjnego... No chyba że wtedy nie wymienia się filtra...
-
Jaki olej do skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8?
Znów mi pomagasz, dziękuję! ?
-
Jaki olej do skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8?
WAUZZZ8K1EA049066
-
Jaki olej do skrzyni biegów multitronic w Audi A4 B8?
Witam, czy ktoś wie jakie oznaczenie ma korek spustu/wlewu oleju do multitronica symbol NYM a4 b8 2013 2.0TDI? Ewentualnie rozmiar i skok gwintu Dodatkowo mam pytanie odnośnie oleju do mechanizmu różnicowego. Zamiennik G 055 190 A2 to np Febi 48785 75W85. Czy można stosować 75w80? Ewentualnie jakiś inny zamiennik?
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Ładowanie różniło się o 0,05V więc prawie to samo a aku taki jak wg producenta.
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Aku ori, 4F0 915 105 E Varta 92Ah 520A i taki też jest zakodowany w 04 grupie adaptacji. Napięcie odczytałem multimetrem przy pracującym silniku na klemach aku, podszybiu i na alternatorze. Jutro go doładuje prostowinikiem
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Zacznij od sprawdzenia/doładowania akumulatora. Panowie, macie rację co do akumulatora. Co prawda kodowania systemu S/S wchodzą prawidłowo, nawet opcja memory działa, ale mam już słaby aku. Po kilku godzinach postoju jest 12,3 V, ładowanie po 40 min jazdy 13,85, więc powoli zbliża się jego koniec. Dzięki za wskazówki ?
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Może tu jest problem, bo na mmi stan akumulatora to 70%, mimo doładowania prostowinikiem
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Witam ponownie. Zmieniłem kodowanie na 28, kodowanie przyjęte, ale system nie wyłącza silnika, tylko w momencie zatrzymania jest ikona przekreślonego A i tak za każdym zatrzymaniem na ciepłym silniku. Przycisk Off całkowicie dezaktywuje funkcję S/S i nie ma żadnych symboli wyłączenia. Kodowanie w bloku 01 i 07 ma zaznaczona opcję start stop. Jakieś pomysły co może być nie tak?
-
Problem z wyłączeniem systemu Start/Stop w Audi A4 B8
Witam, Mam a4 b8 polift 2.0 TDI i kupiłem auto z dezaktywowanym przyciskiem start stop. Chciałem, żeby funkcja s/s była zawsze wyłączona tylko ręcznie złączyć. W adaptacjach kanał 34 jest wartość 124. Co oznacza ta wartość? Jest jakaś rozpiska? Pomocnik kodowania jest nieaktywny...
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
Witam, podepnę się pod temat. Dostałem kabel VAG171 Dual-K & CAN USB niestety bez oprogramowania. Ponoć pracował razem z VCDS 17.... . Może ktoś poratować sterownikiem i vcds-em?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro po dzwonie - wycena
Dziękuję za informację, niestety nie robiłem żadnego tuniungu, jedynie eksploatacja, która nie podnosi wartości pojazdu. Pozostaje czekać na odzew z ubezpieczenia
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro po dzwonie - wycena
Tak, domyślam się że całka, interesuje mnie ile realnie może być warty samochód w takim stanie
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro po dzwonie - wycena
Witam, Zwracam się do Was z prośbą o oszacowanie ile warte jest moje auto po kolizji. Czekam na wycenę z OC sprawcy i nie chciałbym być przez nich wydymany. Jest to wersja USA, quattro, ma bardzo bogate wyposażenie oprócz automatu i czujników cofania. Silnik jadł jakieś 0,2-0,3 oleju na 1000 (czyli w dolnej normie w tych silnikach ?) Wszystkie naprawy robione na bieżąco. Po kolizji oprócz tego co widać uszkodzone: cały pas przedni, chłodnica wody, wentylatory, Połamane zaczepy lamp Błotniki Maska Podłużnice trochę przesunięte Poduszka kierowcy wystrzelona oraz napinacz pasa Jeden Intercooler Uszkodzony Silnik odpala, auto jeździ po placu, skraplacz klimatyzacji cały
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Witam, jestem w trakcie dokładania przełącznika natomiast napotkałem problem, pin 59 w sterowniku airbag mam już zajęty, 61 wolny. Wersja USA, sterownik 8E0 959 655 H. Czy ma ktoś schemat tego sterownika? Ewentualnie gdzie go można znaleźć? tu mam opcje kodowania: