Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T co potrzeba na około 300 km ?


molek86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .planowalem zmienic swoje 1.8T na 2.7bi ale pomyslalem ze znow szukac kolejnego egzemplarza nerwowo mnie wykonczy a wiec padl pomysl zmiany podzespolow i programu tak aby uzyskac z 1,8t mniej wiecej podobnie jak do 2,7 bi , turbina i tak bierze olej a wiec do wymiany , czy ktos z forumowiczow moglby mi przyblizyc szacunkowy koszt zrobienia z 1.8t AWT rok 2000 jakies 250-300 km zeby podobnie odpychalo sie do 2,7 ajkie podzespoly potzrebne i koszt imprezy ,dzieki i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis co jest w temacie, co do kosztów to kwestia czy chcesz wszystko nowe, czy dopuszczasz używane graty i czy mówimy o kompleksowej robocie czy na raty.

Np. na chwile obecną mozesz wymienić wtryskiwacze, zrobić sobie z 200km (ze 100zł). potem dokupić dolot (najlepiej zebyś miał zejscie większe niż k03 standardowe i przy tubinie miał zwykłą redukcję silikonową) za 350zł do turbiny, DP (2,75") za okolo 350-400zł. - to już powinno się jakoś zbierać.

Nastepnie mozesz zainwestować w fmic'a 180mm wysokości lub większy (np. 23cm), żeby sie potem nie bujać z używanym. fmic kosztuje okolo 400zł za chłodnicę, a rury to różnie, jak sam zrobić to pewnie 300-400zł a jak warsztat to 1k pln.

to jest mniej-wiecej gotowe pod k03s/rs/rs6 itd. zaleznie od turbiny powinno dac rade z 220km. W tym momencie sprzęgło powie Ci "bujaj sie sam, nigdzie nie ide" i trzeba wrzucić nowe np. z AWX (500zł).

uważam, że po tym, aby zrobić 300km jest raczej spory skok z kasą i częściami na wymianę. turbo, wtryski, możliwe że kolektor wydechowy itd. w moim temacie opisalem chyba mniej wiecej co robilem zeby miec 200km. chociaż obecnie jestem fanem 1.8t z turbo td0419t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...