Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optymalne opony do felg 18 ROTOR


GumaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce kupić felgi 18 ( http://alucenter.eu/pl/p/217-MGM-FELGI-18-5x112-AUDI-A4-A6-C6-C7-ROTOR-ET37/43153 )do mojej A4 b8 avant na stadardowym zaieszeniu,

Naczytałem sie i wszedzie co inngo piszą i juz sam nie wiem co wybrać w temacie opon.

Zalezy mi zeby nie przesadzic z profilem ani szerokością, żeby jak najwiekszy komfort był itp, no i żeby nic nie obcierało nie byłoo zadnych przekłamań jeśli to możliwe.

Jedni piszą że 245/40/18 ( wydaje mi sie za szerokie i za niskie) inni pisali ze tez może być 225/45/18 co według mnie bardziej jest optymalne.

Bardzo dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość kompletnie sie na tym nie znam.

Poniżej podaje dane techniczne felgi :

Dane techniczne:

Model 217/480/939, Kolor Polerka+grafit, Średnica felgi 18, Szerokość felgi 8", Rozstaw 5x112, Głębokość osadzenia (ET) 37, Dodatkowe informacje KOLOR: Polerka matowa + grafitowy mat,

Edytowane przez GumaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy profil, tym mniejsza szerokość i na odwrót, chodzi tez o nie przekłamywanie prędkościomierza, tutaj masz kalkulator zamienników, powinna być jak najmniejsza różnica, proszę: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/


profil opony to stosunek jej wysokości do szerokości, 45 za wysokie ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy profil, tym mniejsza szerokość i na odwrót, chodzi tez o nie przekłamywanie prędkościomierza, tutaj masz kalkulator zamienników, powinna być jak najmniejsza różnica, proszę: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

profil opony to stosunek jej wysokości do szerokości, 45 za wysokie ;)

Ok Dzięki

Według tego jeśli zalezy mi na nie za szerokiej oponie czyli 225 pokazuje że przy feldze 8jx18 tak jak w S4 przed liftem ( jak tam moja felga) zamiennikiem do 245/45R18 (dane z autocentrum ) jest 225/50R18 a w S4 po lifcie dawali 245/40R18 (dane z autocentrum ) zamiennik: 225/45R18 ,

Edytowane przez GumaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale dlatego tez jest tyle tych zamienników i nie zawsze bym sugerował się producentem i to co było zakładane oryginalnie w fabryce, miałem w B7 245/40/18, niby rozmiar ok na felgę 18x8j et 35 a przy maksymalnym skręcie tarło jak smok, a jak będzie szersza felga, czy obniżysz autko wtedy już w ogóle oryginalne rozmiary odpadają na starcie, musisz tez patrzeć na et felgi bo 18x8j ze słabym et i tez może być kicha, poza tym np według niemieckiego TUV na felgę 8j możesz założyć oponę od 205 do 245, wiadomo im mniejsza szerokość tym większy naciąg, ale można bezpiecznie używać takich rozmiarów....z kolei na 19 cali zalecają 255/35/19 taka szeroka opona będzie tarła przy skręcie i w b7 i b8, poza tym na próżno szukać felgi 19 cali na wlepce ciśnienia opon w A4 tzn że nie zakładać bo nie przewidział producent :) ?i kończąc jeśli choć troszkę zależy Ci na wyglądzie warto tez założyć troszkę węższą oponę i mniejszy profil aby to wyglądało a nie oblewać felgę gumą....nie odczujesz różnicy między 40 a 45, nie powinno też nic trzeć, , ja bym zakładał 225/40/18 na taką felgę, z reszta mam takie parametry felg na kołach zimowych i takie własnie opony założone ;)no ale wybór należy do Ciebie, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale dlatego tez jest tyle tych zamienników i nie zawsze bym sugerował się producentem i to co było zakładane oryginalnie w fabryce, miałem w B7 245/40/18, niby rozmiar ok na felgę 18x8j et 35 a przy maksymalnym skręcie tarło jak smok, a jak będzie szersza felga, czy obniżysz autko wtedy już w ogóle oryginalne rozmiary odpadają na starcie, musisz tez patrzeć na et felgi bo 18x8j ze słabym et i tez może być kicha, poza tym np według niemieckiego TUV na felgę 8j możesz założyć oponę od 205 do 245, wiadomo im mniejsza szerokość tym większy naciąg, ale można bezpiecznie używać takich rozmiarów....z kolei na 19 cali zalecają 255/35/19 taka szeroka opona będzie tarła przy skręcie i w b7 i b8, poza tym na próżno szukać felgi 19 cali na wlepce ciśnienia opon w A4 tzn że nie zakładać bo nie przewidział producent :) ?i kończąc jeśli choć troszkę zależy Ci na wyglądzie warto tez założyć troszkę węższą oponę i mniejszy profil aby to wyglądało a nie oblewać felgę gumą....nie odczujesz różnicy między 40 a 45, nie powinno też nic trzeć, , ja bym zakładał 225/40/18 na taką felgę, z reszta mam takie parametry felg na kołach zimowych i takie własnie opony założone ;)no ale wybór należy do Ciebie, pozdr

Rozumiem ale dlatego tez jest tyle tych zamienników i nie zawsze bym sugerował się producentem i to co było zakładane oryginalnie w fabryce, miałem w B7 245/40/18, niby rozmiar ok na felgę 18x8j et 35 a przy maksymalnym skręcie tarło jak smok, a jak będzie szersza felga, czy obniżysz autko wtedy już w ogóle oryginalne rozmiary odpadają na starcie, musisz tez patrzeć na et felgi bo 18x8j ze słabym et i tez może być kicha, poza tym np według niemieckiego TUV na felgę 8j możesz założyć oponę od 205 do 245, wiadomo im mniejsza szerokość tym większy naciąg, ale można bezpiecznie używać takich rozmiarów....z kolei na 19 cali zalecają 255/35/19 taka szeroka opona będzie tarła przy skręcie i w b7 i b8, poza tym na próżno szukać felgi 19 cali na wlepce ciśnienia opon w A4 tzn że nie zakładać bo nie przewidział producent :) ?i kończąc jeśli choć troszkę zależy Ci na wyglądzie warto tez założyć troszkę węższą oponę i mniejszy profil aby to wyglądało a nie oblewać felgę gumą....nie odczujesz różnicy między 40 a 45, nie powinno też nic trzeć, , ja bym zakładał 225/40/18 na taką felgę, z reszta mam takie parametry felg na kołach zimowych i takie własnie opony założone ;)no ale wybór należy do Ciebie, pozdr

Dzięki chyba mnie przekonałaś tymbardziej że te same modele opon w rozmiarze 225/45R18 potrafia byc nawet do 250zł drozsze od 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o 215/45R18.

Przykładowo Uniroyal Rainsport 3 na Oponeo w 215 jest 50zł tańsze niż od 225.

Jak kolega FroS-t napisał - dla 8" od 205 to już norma a ludzie nie takie opony zakładają.

Wiem, że to już inna szła, ale ja mam 225/40R18 na feldze 9.5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jednpytanie doszło teraz , kupuje obony 225/40 R18 na felgi 18 szrokość 8, jakie ma być ET felgi zeby nie ocierało , bo et 44 jest tańsze o 200 zł od et 35 ,

Przypominam Audi a4 B8 Avant standadowe zawieszenie felgi rotory ccoś takiego http://alucenter.eu/pl/p/217-MGM-FELGI-18-5x112-AUDI-A4-A6-C6-C7-ROTOR/43153

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...