Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN] Dymi na czarno i słabo przyspiesza


dekateam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam mieć już dosyć szanownej Jadźki.

Kopci na czarno i ma utratę mocy. Myślałem, że brak ciśnienia w dolocie (uszkodzona guma lub luźny zacisk), a okazał się pęknięty przewód z czujnikiem doładowania. Wymieniłem i bez poprawy. Nadal kopci jak smok wawelski po przepiciu.

Sprawdziłem gruchę i sztangę podpinając strzykawkę i wszystko gra. Grucha ciągnie sztangę do siebie i jak trzeba to trzyma.

Wymieniłem wszystkie węże podciśnieniowe na porządne nówki (3,2 mm oraz 5mm) i bez zmian.

Najciekawsze jest to, że jak jest nie rozgrzany i przytrzymam gaz - żeby nieco przedmuchać skwarki - zaczyna się wkręcać po czym po 3000 rpm traci na moment moc i słychać dziwny dźwięk (jeszcze nie ustaliłem skąd), obroty stoją a on trzeszczy i woła "czego chcesz jełopie", po czym ponownie dalej się wkręca, a dymi niemiłosiernie na czarno, aż mnie ludziska wokół chcą przegonić. Rzecz ta dzieje się zarówno na postoju, jak i przy rozpędzie. Przed wymianą turbiny miałem podobne objawy.

I teraz mam zagwozdkę. N75 (nie wiem jak sprawdzić bez kompa), pompa, wtryski.

Dziś zrobiłem test. Jak powoli przyspieszam to dużo mniej kopci, ale obroty swoje potrafi osiągnąć i ciągnie sobie spokojnie do 5000rpm na 3 biegu.

Dodam, że po regeneracji musiałem podregulować sztangę skracając ją, żeby ciągnął od dołu, bo startował powyżej 2500 rpm, a teraz d*pa blada. Ciągnie w miarę od 1700rpm, a potem odmawia dając czarnego żurawia. Zresztą tak czy siak kopci.

Macie jakieś propozycje?

PS: Zapomniałem dodać, że mam wgranego WIRUSA, ale standard, bez szaleństw (ze 110 km na jakieś 130-135 km), a do tego teraz założyłem hybrydę (rozwierconą turbinę, od AFN z większymi łopatkami). Stare turbo na miesiąc przed strzeleniem wywaliło mi w kosmos intercooler (po prostu pękł w nim plastikowy element na wylocie).

Edytowane przez dekateam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekateam zrób logi, to może Ci ktoś pomoże. Robiłeś program już pod to turbo co masz teraz czy to program pod standard vnt 15.Tak myslę, że trroszku namotałeś, a tego czipsa to ktoś kumaty ogarnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem od logów

czip zmieniany był przed turbo i wszystko śmigało ok


Sprawa się częściowo rozwiązała.

Pękła rura chłodnicy powietrza podłączona do turbiny. Śladu oleju nie było widać, bo dmuchało w asfalt, a rozprucie ok 7 cm było od spodu.

Teraz pozostaje problem z turbo dziurą. Łopatki turbiny nie są zapieczone, grucha chodzi jak ta lala i trzyma (jest szczelna), wężyki wszystkie wymienione na nówki.

Przy wyższych obrotach czasem turbina przeładowuje i autko wchodzi w stan awaryjny.

Nadal podejrzewam nie do końca sprawny zawór N75, pytanie czy da się go jakoś wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro program był robiony przed montażem innego turbo to teraz trzeba zrobić korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony był łącznik gumowy od inercoolera. Wymieniłem go, za 2 dni poszedł inny - starość nie radość - wszystkie gumy w dolocie mam nowe. :)

Moc jest, ale pozostaje brak mocy po 3000 obr na min. Dzieje się to tylko wtedy jak zdecydowanie mu przycisnę. Przy wolnym przyspieszaniu wszystko jest ok. Co ciekawe przy tym braku mocy jakby coś się przycinało dymi ostro na czarno i słychać dziwny dźwięk.

N75 wymieniłem, bez zmian (stary rozebrany czyściutki). Słychać pracujące turbo (świst) - myślałem, że łopatki się blokują, ale to nie to.

Do tego doszło głośne cykanie z silnika na wolnych obrotach jakby coś było poluzowane.

Czy lejące bądź uszkodzone wtryski mogą dawać takie objawy?

Zamierzam je wymienić na 216, ale obawiam się o kondycję pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...