Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kodowanie podgrzewanych lusterek


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem-niedawno zakładałem temat o tym, że nie grzeją mi lusterka, dziś zjechałem od elektryka i okazało się, że nie mam prądu na przewodach wpinanych do wkładu. Poinformował mnie również o tym, że muszę udać się do ASO Audi i tam zakodują mi grzanie (pierwotnie w kodach wyposażenia nie mam nic o grzanych lusterkach).

Orientuje się ktoś z Was może, czy można o zrobić z pominięciem ASO (za pomocą VAg'a, czy czegoś podobnego) i czego mam się spodziewać, żeby mnie nie nacięli na koszty.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koduje sie lusterek ;P

moze bezpiecznika nie ma

a działa ci tylna szyba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberek - ja się nie znam na tym, dlatego dzięki za podpowiedzi. Tylna szyba grzeje aż miło, ale na przewodach nie ma prądu. Co może być przyczyną ??

Co do tego kodowania to pseudo spec z tarnowskich Gór się wypowiadał, a jak wiadomo ASO musi żyć ze zdzierania z laików kasy :D

W którym gnieździe ma być bezpiecznik od ogrzewania luster, jeśli fabrycznie nie miałem takiej funkcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz to dziwne :( bo jak grzeje szyba to powinny grzać lusterka :)

to jest razem spięte :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś nie bangla i to mnie martwi. Kłaniać się ASO i bulić to mi się nie uśmiecha :D. HILFE, HELP :D CO może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co jeszcze to wyczyszczenie dobrze końcówek w tych kabelkach

to jedynie co mozna zobaczyc na szybko

a inaczej kurde nie mam pojęcia :( ja u siebie podłaczyłem i działają razem z szyba :)

ale w obu nie ma prądu a ni w prawym ani w lewym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał mechanior tylko lewe, więc nie powiem nic na temat drugiego. Cholera wie - może i jest w prawym. Mam pytanko - czy po wlączeniu ogrzewania tylnej szyby, niezależnie od temp. zewnętrznej grzeją lusterka, czy jest to jakoś uzależnione od aury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc:) w moim b7 niedawno zakladalem podgrzewane wklady;

mialem juz instalacje - sprawdzalem prad - tez nie bylo - po wlozeniu wkladow i wlaczeniu grzania szyby wszystko bylo ok!

takze wkladaj wklada;) i powinno byc ok

pozdrawiam

ps. czy sprawdzales czy masz podgrzewane wklady (musza byc metalowe piny)? ja mialem wlozone zwykle......niepodgrzewane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 grzeją tylko po właczeniu ogrzewania szyby czy tez np uruchamiane są za pomoca czujnika w lusterku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 grzeją tylko po właczeniu ogrzewania szyby czy tez np uruchamiane są za pomoca czujnika w lusterku ?

przy grzaniu tylnej szyby :decayed:

KOval81 a Ty napewno masz wkłady grzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuberku - sorki, że odgrzewam temat, ale dawno mnie tu nie było z powodów osobistych niestety i nadmiaru obowiązków.

W tej chwili nie mam grzanych wkładów - są piny z tworzywa, ale w szufladzie leżą ogrzewane :D

Chodzi mi o to, że instalacja jest pociągnięta, ale na końcówkach nie ma prądu:

czesc:) w moim b7 niedawno zakladalem podgrzewane wklady;

mialem juz instalacje - sprawdzalem prad - tez nie bylo - po wlozeniu wkladow i wlaczeniu grzania szyby wszystko bylo ok!

takze wkladaj wklada;) i powinno byc ok

pozdrawiam

ps. czy sprawdzales czy masz podgrzewane wklady (musza byc metalowe piny)? ja mialem wlozone zwykle......niepodgrzewane

Identyczna sytuacja, tylko z tą różnicą, że ja nadal nie podpiąłem ogrzewanych. Może to się zmieni jak u kolegi :D

Sprawdzę dziś z ciekawości, to odpowiem - może to jakieś Audi'owe czary-mary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd się pokaże jak będzie obciążenie czyli mata w lusterku zamknie obwód.

Poza tym moduł w drzwiach bada rezystancję i "wie" kiedy wyłączyć podgrzewanie lusterka.

Informację o włączeniu grzania dostaje po szynie danych CAN od klimatronika(w którym jest włącznik grzania tylnej szyby)

Jak masz interfejs vaga to wejdź w centralny zamek lub układ komfortu i sprawdź sobie w blokach pomiarowych czy grzanie lusterek jest on czy off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki carlos za podpowiedź. Wczoraj podpiąłem grzane wkłady i muszę jeszcze sprawdzić pod VAG'iem, czy coś sie zmieni. Podpinane autko było, ale jeszcze bez wkładów podgrzewanych, więc nie pokazywało wogole funkcji podgrzewania (nie miałem zresztą w ori tej funkcji).

Sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem kabelki są ale po sprawdzeniu próbnikiem tzn włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i sprawdzeniu czy jest prąd w kablach okazało sie ze nie ma. Czyli jak zamontuje wkłady to powinny działać tak?

TAK będą działać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - rzeczywiście lustereczka grzeją, jak koledzy wyżej podpowiadali. Nie podłączone=brak prądu, podłączone=prąd:D

Dziękuję bardzo za wspomożenie dobrą radą:D

Kolejny dowód na naciągactwo ASO Audi - chcieli mi wymieniać przełączniki w drzwiach,kodować lusterka itp......no comment....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...